Nihat: Büyük bir olay

Pazartesi 28.06.2010 16:20

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren Beşiktaş'ın milli futbolcularından Nihat Kahveci, ''Beşiktaş'ta formanın aslanın ağzında değil midesinde olduğunu'' belirterek, formayı alabilmek için çok çalışmak gerektiğini söyledi.

Bugünkü sabah antrenmanının ardından ekibin kaldığı otelde basına açıklama yapan Nihat Kahveci, geçen sezon istediği şeyleri yapamadığını ifade ederek, ''Önemli olan sağlık. Şu andaki hedefim Beşiktaş'ın başarısı için çalışmak. Hedefim yarın için bugün iyi olmak'' dedi.

Yeni sezon hazırlıklarının taktik ve toplu çalışmalara başlandığı için çok keyifli geçtiğini anlatan Kahveci, ''yeni teknik direktör Bernhard Schuster'in Türkiye'ye gelmiş olmasının büyük bir olay olduğunu'' belirtti.
Takımın eski hocası Mustafa Denizli'nin ayrılmasına ilişkin bir soruya, ''Biz profesyonel futbolcular olarak her duruma adapte olmak durumundayız. Yeni hocamız bizleri bu süreçte tanımaya çalışıyor. Schuster'in Türkiye'ye gelmiş olması büyük bir olay'' yanıtını veren Nihat, ''basın aracılığıyla Mustafa Denizli'ye geçmiş olsun dileklerini iletmek istediğini'' kaydetti.

Takımın yeni transferlerinden Portekizli Ricardo Quaresma ile Alman Roberto Hilbert'in takımda dil sorunu yaşamayacaklarını anlatan Nihat Kahveci, ''İkisinin de ana dillerini konuşan arkadaşlarımız var'' dedi.

Nihat Kahveci bir soru üzerine, Quaresma'nın ''kendisini kanıtlamış kaliteli bir oyuncu olduğunu'' belirterek, ''kesinlikle çok büyük bir transfer olduğunu'' söyledi.

Beşiktaş'ın yeni sezonda hücum futbolu oynayacağı yolundaki iddiaları da yanıtlayan Kahveci, ''Hücum oynayacağız demekle olmuyor'' diyerek, her hocanın bir felsefesi olduğunu ve yeni teknik direktör Schuster'in kendilerine bugüne kadar verdiği direktiflerin futbolu iki yönlü oynayacakları yolunda olduğunu anlattı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN