Bobo ayrılmayı düşünmüyor

Salı 29.06.2010 16:10

Yeni sezona Avusturya'nın Pongau bölgesinde hazırlanan Beşiktaş'ın Brezilyalı forveti Bobo, ''Kontratım bitinceye kadar Beşiktaş'ta kalmayı düşünüyorum'' dedi.

Bobo, siyah-beyazlıların bugünkü çalışmasının ardından düzenlenen basın toplantısında, Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden Tigana'nın yeni takımı Bordeaux'ya gelmesi için kendisine teklifi yaptığı yolundaki iddiaların doğru olmadığını bildirdi.

Her sezon öncesi bu tür haberlerin yayımlandığını, kendisinin de bunları gazetelerden öğrendiğini ifade eden Bobo, ''Tigana beni Beşiktaş'a getiren hoca, ancak bana bir teklifte bulunmadı. benim şu andaki tek hedefim, kontratım bitinceye kadar Beşiktaş'ta kalarak takıma faydalı olmak'' diye konuştu.

Yeni transferler Ricardo Quaresma ile Hilbert'in çok kaliteli futbolcular olduğunu vurgulayan Bobo, ''Yeni arkadaşlarımızın karakteristik özellikleri, kanatlardan top getirmeleri. Getirecekleri topları gole çevirmek de benim başlıca hedefim olacak'' dedi.

Geçen yıl arkadaşlarının da yardımıyla çok gol attığını anlatan Bobo, bu sezon daha fazla gol atmak için çalışacağını, ancak şimdiden gol sayısı tahmini yapmak istemediğini belirtti.

Bobo, bir soru üzerine, teknik direktör Bernhard Schuster'in takıma yeni bir canlılık getirdiğini anlatarak, ''Schuster'in gelmesinden bu yana tüm futbolcuların formayı alabilmek için büyük çaba harcadıklarını'' kaydetti.

Gazetecilerin sorularını tercüman aracılığıyla yanıtlayan Bobo, neden Türkçe konuşmadığı yolundaki bir soru üzerine de 4,5 yıldır Türkiye'de bulunduğunu ve günlük yaşamını idame ettirebilecek derecede Türkçe konuştuğunu kaydetti. Bobo, ''basın toplantısında hata yapmamak için ana dilinde konuştuğunu'' söyledi.

Takımdaki yabancılara Türkçe öğretmek üzere öğretmen görevlendirileceği anımsatılan Bobo, bunun çok yararlı olacağını ifade ederek, kendisinin de Türkçeyi iyi derecede öğrenmek istediğini bildirdi.
Etiketler Bobo, Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN