Beşiktaş modern futbola geçiyor

Çarşamba 30.06.2010 17:07
Yeni sezona Avusturya'nın Pongau bölgesinde hazırlanan Beşiktaş'ta, Alman asıllı orta saha oyuncusu Fabian Ernst, ''Beşiktaş modern futbola geçiş yapıyor'' dedi.

Sabah antrenmanının ardından konakladıkları otelde basına açıklama yapan Ernst, takımın, Alman asıllı teknik direktör tarafından çalıştırıldığı ve 3 Alman asıllı oyuncusunun bulunduğu hatırlatıldığında, ''Beşiktaş'ın Alman ekolüne geçtiği yolundaki iddialar doğru değil, ancak takımda modern futbola geçiş yaşanıyor'' diye konuştu.

Çalışmaları çok yoğun geçtiğini ifade eden Ernst, kampın ilk günlerinde fiziksel ağırlıklı antrenman yaptıklarını, ancak bundan sonra taktik çalışmalara geçeceklerini dile getirdi.

Bir soru üzerine Beşiktaş'ın geçmiş yıllara oranla daha güçlü bir takım olduğunu kaydeden Fabian Ernst, yeni sezonda şampiyonluk için mücadele edeceklerini söyledi.

Alman Milli Takımı'nın Türk asıllı oyuncusu Mesut Özil'i ''çok özel bir futbolcu'' olarak niteleyen Ernst, ''Kendisiyle Shalke-04 takımında birlikte top koşturduk. Mesut'un Alman Milli Takımı'nda oynamasından gurur duyuyorum'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN