Bu sezon başarılı olacağım

Cuma 02.07.2010 18:21

Yeni sezona Avusturya'nın Pongau bölgesinde hazırlanan Beşiktaş'ın Brezilya kökenli oyuncusu Mert Nobre, yeni transferlere işaret ederek, ''kanatlardaki arkadaşlarından yardım almaları halinde bu sezon çok başarılı olacağını'' söyledi.

Nobre, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen sezon ''bazı nedenlerden dolayı iyi oynayamadığını'' ifade ederek, ''Ama önümüzdeki sezon başarılı olacağıma inanıyorum. Geçen yıla oranla takım olarak daha iyi olacağız'' diye konuştu.

Yeni transferleri ''çok olumlu'' bulan Nobre, ''Beşiktaş'ın bu transferlerle çok iyi bir iş yaptığını'' söyledi.
Yabancı bir futbolcu olarak yeni transfer edilen arkadaşların neler hissettiklerini anladığını dile getiren Nobre, ''Yeni transferlerin uyum sürecini kısa sürede tamamlamaları için kendilerine yardımcı olacaklarını'' kaydetti.

Karşılaşmalarda kanatların çok önemli olduğuna işaret eden Nobre, ''Kanatlardan gelen arkadaşlardan yardım almaları halinde çok daha başarılı olacaklarını'' belirterek, ''Çünkü biz ileride yalnız kaldığımız zaman kalabalık rakip savunmaya karşı etkisiz kalıyoruz'' dedi.

Bir soru üzerine A Milli Takım'a seçilip seçilmeyeceğini de değerlendiren Nobre, ''Türk futbolcuların gelen her yeni hoca ile daha çok motive olduklarını'' ifade ederek, ''Ben de Beşiktaş'ta iyi oynamaya çalışacağım ve başarılı olursam Milli Takım'a seçilmem önünde bir engel kalmayacağını düşünüyorum'' diye konuştu.

Türkiye'nin Dünya Kupası'nı kazanacak potansiyeli olduğunu da savunan Nobre, ''Türkiye'de çok sayıda genç yetenek bulunduğunu, ancak altyapıdan gelen gençlerin yabancıların çok olması nedeniyle fazla şans bulamadığını'' anlattı.

Nobre, Türkiye'de gençlerin önünün açılması içinyeni kuralların konulması gerektiğini belirtti.
Aldığı ücret konusunda basında çıkan haberlere de değinen Nobre, ''ortada bir kontrat ve bu kontrata imza atan tarafların bulunduğunu'' vurgulayarak, ''sahada işini yaptığını, ücret konusundaki soruların yöneticilere sorulması gerektiğini'' kaydetti.

Dünya Kupası'nda Brezilya'nın şansına yönelik bir soru üzerine Nobre, ''Finali, Brezilya-Arjantin veya Brezilya-Almanya'nın oynayabileceği'' tahmininde bulundu.

Brezilya futbolunun bir değişim içinde olduğunu ifade eden Nobre, ''Fabiaro, Grafite ve Adriano gibi savaşçı isimlere'' işaret ederek, Galatasaraylı Elano'nun da çok başarılı olduğunu ve milli takımda daha farklı motive olabildiğini'' söyledi.
Etiketler Beşiktaş, Nobre
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN