Avrupa'yı düşünmüyorum

Pazar 04.07.2010 00:00

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'nın Pongau bölgesinde sürdüren Beşiktaş'ta, deneyimli savunma oyuncusu İbrahim Toraman, Beşiktaş formasını giymekten mutlu olduğunu belirterek, Avrupa'ya gitmeyi düşünmediğini söyledi.

Takımın kamp yaptığı otelde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Toraman, 29 yaşına girdiğini ve istemesi halinde bu yıl Avrupa'da bir takıma gidebileceğini ifade ederek, "Ama ben Beşiktaş formasını giymekten çok mutluyum" dedi.

Teknik direktör Schuster'in kendilerine antrenmanlarda hücuma yönelik taktik verdiğini anlatan Toraman, Schuster'in denfans çizgisini daha önde kurmak istediğini belirtti.

Delgado'nun performansı konusundaki bir soru üzerine, futbolu bir takım oyunu olarak gördüğünü ifade eden Toraman, "Delgado da takımdaki oyunculardan biri. Antrenmanlarda iyi görünüyor, inşallah bu yıl takıma faydalı olur" diye konuştu.

Teknik direktör Schuster'in kendisi için hangi mevkiyi uygun gördüğünü soran bir gazeteciye, her hocanın kendisine has bir oyun düzeni olduğunu belirterek, "Ben stoperim, savunma oyuncusuyum, benim için sağ kanatta veya sol kanatta oynamak sorun değil. Hocamız hangi görevi verirse en iyi şekilde yaparım" dedi.

Beşiktaş'ın yeni sezondaki hedefinin, her zaman yukarıda olduğunu ifade eden Toraman, yeni sezondaki hedefin şampiyonluk olduğunu söyledi. Tecrübeli futbolcu, yeni transferlerin de katkısıyla bu yıl hedeflerine ulaşmayı umduğunu kaydetti.

Yeni transfer Quaresma'nın takımda neleri değiştireceği yolundaki bir soruya ise İbrahim Toraman, "Gerçekten çok yetenekli bir futbolcu. Takıma çok şey katacağını düşünüyorum. Ama tek başına her şeyi de ondan beklememek lazım. Takım halinde iyi oynarsak o da üzerine düşen katkıyı verecektir."
Türk takımlarındaki yabancı sayısının fazlalığından şikayetçi olan Toraman, Türk gençlerine daha çok şans verilmesi gerektiğini savunarak, 70 milyonluk bir ülkede istenirse mutlaka iyi futbolcuların bulunabileceğini söyledi.

Toraman, Türk Milli Takımı'nın dünya kupasında yer almamasından üzüntü duyduğunu belirterek, milli takıma gidebilmesi halinde başarılı olabileceğine inandığını kaydetti.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA