Zevk alacak oyuncular

Pazar 04.07.2010

"İstekli bir ekibe sahibim. Ortaya konan futboldan, takım olarak zevk alacağız. Tabii ki top da bizi sevmeli!"

Siyah-beyazlı ekibin Alman teknik direktörü Bernd Schuster, Avusturya kampında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Futbol oynarken zevk alan bir oyuncu olduğunu belirten Schuster, "Bu nedenle oyuncularımın da zevk almasını istiyorum. Bazen onları kandırıyoruz. Çok zor antrenmanlar, keyifli hareketlerle kolay geçiyor ama futbolcularım bunun farkına bile varmıyorlar" ifadesini kullandı.

KARARIMI VERMEDİM
İspanya' da zaman zaman takımları istekli hale getirmek için onların sırtına vurmak gerektiğini söyleyen Schuster şöyle devam etti: "Burada öyle değil. Çok istekli bir ekibe sahibim. Hatta bazen biraz frene basmak gerekiyor ama bu konuda ses çıkarmıyorum. Oyuncularımın böyle olmasından dolayı elbette mutluyum. Gideceklerle ilgili kararı vermedim. Hazırlık maçlarımız ve idmanlarımız sürüyor, herkesi yakından takip ediyorum."

OFANSİF OYNARIZ
Gönderilecek oyunculara "Güle güle" demenin dünyanın en zor şeyi olduğunu belirten Alman teknik adam, "İşim, tahminlerden daha zor. Ayrıca gençleri de kadroya alarak, neler yapabilecekleri görüyorum. Şampiyonluk için sadece çalışmak yetmiyor, top da bizi sevmeli! Ofansif bir düşünceye sahibim. İki forvetimiz (Bobo ve Nobre) var, takımımız genellikle orta saha ağırlıklı. Oyun sistemimizi buna göre şekillendirmeliyiz" diye konuştu.

MİNİK JESTLER ÖNEMLİ
Alman hoca, Quaresma'nın küçük jestlerle arkadaşlarıyla kaynaşmaya çalıştığını söyledi. Portekizli yıldızın birlikte hareket etmeye ve uyum sağlamaya gayret gösterdiğini ifade eden Schuster, "Böyle oyuncular sadece takımın değil, ligin de kalitesini artırıyor" dedi.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN