Schuster: İnanılmaz bir potansiyel

Pazartesi 05.07.2010 16:13
Beşiktaş'ın teknik direktörü Bernd Schuster, Alman milli takımının Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil'in inanılmaz bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Schuster, ''Kölner Express'' gazetesine yaptığı açıklamada, Mesut'u överek, ''İnanılmaz potansiyeli var. Olağanüstü bir kariyer başlatması için her şeyi var. Teknik olarak mükemmel, hızlı ve gol tehlikesi yaratıyor. Her teknik direktörün istediği bir oyuncu'' dedi.

Bastian Schweinsteiger'i de değerlendiren Schuster, Schweinsteiger'in Dünya Kupası'nda şimdiye kadar en iyi oyuncu olduğunu ifade ederek, ''Michael Ballack'ın olmaması Almanya için bir şanstı. Ballack sakatlanmasaydı Schweinsteiger bu kadar kendisini gösteremezdi. Schweinsteiger'in, Ballack'ın arkasında sıraya girmesi gerekecekti'' şeklinde görüş belirtti.

''Şimdiye kadar bu kadar üstün oynayan bir Alman milli takımı gördünüz mü?'' şeklindeki bir soruya karşılık da Schuster, "Arjantin'e karşı oynanan oyunu uzun yıllardan beri görmedim. Oynadığımız tarz harikaydı. Burada bir felsefe, bir düzen, kondisyon var. Futbolcular da oynamayı biliyor. Çok etkilendim'' diye yanıt verdi.

Schuster, Almanya'nın yarı finalde İspanya'ya karşı şansının olduğunu, bunun şampiyonanın en iyi maçı olacağını kaydetti.
Etiketler Mesut Özil, Schuster
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN