Nihat'tan "Milli" açıklama

Salı 06.07.2010 17:29

Beşiktaş'ın milli futbolcusu Nihat Kahveci, (A) Milli Takım'ın mutlaka 2012 Avrupa Şampiyonası'nda olması gerektiğini söyledi.

Spor markası Nike tarafından çekilen, (A) Milli Futbol Takımı oyuncuları Arda Turan, Nihat Kahveci, Hakan Balta ile milli basketbolcu Kerem Tunçeri ve (A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink'in oynadığı reklam filmi ''Geleceği Sen Yaz''ın çekimleri sırasında konuşan tecrübeli futbolcu, gruplarında favori gösterildiklerini anlatarak, şunları kaydetti:

''Bu, Türk Milli Takımı'nın elde ettiği başarılarından dolayıdır. Ama adım adım gitmeliyiz, her maçı final olarak görmeliyiz. Zorlu bir grup, çünkü artık günümüz futbolunda kolay takım diye adlandırılan takımlar kalmadı. Herkes mücadele ediyor. Biz de ilk maçtan son maça kadar çok ciddi bir şekilde her maçı final havasında yaşayarak oynamalıyız. Çünkü ne olursa olsun 2012 Avrupa Şampiyonası'nda olmalıyız.''

(A) Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink'in takıma büyük katkısı olacağını düşündüğünü ifade eden Nihat, ''Tabii ki Türk Milli Takımı'nın hiçbir zaman reklama ihtiyacı yoktur, ama sonuçta çok kariyerli ve dünya tarafından takip edilen bir hoca. Bu bakımdan ülkemiz futbolu adına çok önemli olduğunu düşünüyorum. Biz de en kısa zamanda onunla uyum sağlayıp, onun istediklerini sahaya yansıtmak için elimizden geleni yapacağız. Çünkü dediğim gibi kesinlikle 2012 Avrupa Şampiyonası'nda olmalıyız'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN