Web Sürümüne Geç

Kumarda basıldı!

Pazar 01.08.2010 15:20

Beşiktaş’ta Quaresma geldi, Guti geldi... ‘Yeter Demirören’ tezahüratı ‘Yetmez Demirören’ olarak değişti.

Fakat Viktoria Plzen'in şansı tutsa, Hakan Arıkan 10 üzerinden 9'luk oynasa Beşiktaş ilk yarıyı, 4-1 veya 5-1 geride kapatabilirdi. O zaman Demiören'in aldığı oyuncular da masalın kara şövalyesine dönerdi bir anda... Neyse ki futbolun melekleri F.Bahçe'den sonra Beşiktaş'ı korudu.

Gelelim Schuster'e... 4-2-4 gibi 1960'larda kalmış bir sistemi var Almanın... Ortadaki iki oyuncu Ernst ve Delgado. Aslında başlığa kumar dedik ama bu kumar bile değil. RUS RULETİ...

Beşiktaş'ın kadrosunu sahada görünce yanımda maçı izlediğim arkadaşıma espriyi yaptım: Schuster kumarda basıldı! Taktik tutar futbolcular gününde olursa, Beşiktaş 8 yediği Liverpool'a bile 5 tane atar. Ama o kumar tutmaz silah patlarsa Beşiktaş, Liverpool'dan değil Bucaspor'dan bile 8 gol yer.

Şöyle bir hayal intihar şekli geliyor aklıma... Olabilir gibi de duran. Beşiktaş'ın hem Altidore'u hem de Robinho'yu alması. O zaman 4-2-4 gibi duran sistemi 4-1-3-2 olur ki, bu daha da büyük bir kumar.
Schuster sisteminde ısrarcı olacak gibi. Nihat forvette olacak, yanına da yüksek ihtimalle yeni gelecek santrfor monte edilecek. Onun da Altidore olduğunu düşünelim. Solda Quaresma oynayacak . Gelirse Robinho oynayacak. Robinho ve Quaresma değişmeli oynayacak. Ortalarında ise Guti onlara top atacak isim olacak. Orta sahadaki tek isimse Ernst olacak.

Rüya kadro gibi duruyor değil mi?.. isminden korkutacak bir forvet hattı.

Peki öndeki 5 oyuncunun hiç geriye gelmediğini düşünelim, önde de rakibe baskı yapmadığını hesaba katalım ne olur.

Robinho ve Altidore, Beşiktaş taraftarını çıldırtır ama Schuster'in kumar sistemi Beşiktaş'ı öldürür.
Aslında Beşiktaş seçim yapmalı ve ya Robinho'yu ya da Altidore'u almalı. İkisi birden fazla. Bu arada Necip'in yeri bence garanti olmalı Beşiktaş'ta 4-2-3-1 oynamalı. Nihat'ı çok istiyorsa sağda oynatmalı Schuster. Ama bence Nihat ikili forvet dışında Beşiktaş'ta forma giyemez.

Robinho gelirse Beşiktaş,
Hakan – Toraman, Sivok, Zapo, İsmail – Necip, Ernst – Nihat, Guti, Quaresma – Robinho oynar.

Hem Robinho hem de Altidore gelirse Necip'in yeri garanti olur, Toraman stopere çekilir, sağ beke de Erhan koyulur. O zaman da kadro:

Hakan – Erhan, Sivok, Toraman, İsmail – Necip, Ernst – Robinho, Guti, Quaresma – Altedore.
Ama şu anda Beşiktaş'ın bundan sonra iki değil kesinlikle bir ihtiyacı var gibi duruyor. Ve Beşiktaş'lı taraftarlar kızacak belki ama bence forvet hattında Robinho değil de Altidor alınsa çok daha iyi oluyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN