Web Sürümüne Geç

  G.Saray ve F.Bahçe hakkında konuşmam

  Çarşamba 04.08.2010 19:56
  Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu rövanşında yarın oynayacakları Viktoria Plzen maçında herkesin ilk maça göre çok farklı bir Beşiktaş izleyeceğini söyledi.

  Schuster, maçla ilgili BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, ilk maçta Çek Cumhuriyeti ekibinin hataları çok güzel gösterdiğini dile getirerek, ''Biz de bu hataları çok fazla çalıştık. Antrenmanlarda bu hataların üzerinde durduk. Yarın çok farklı bir Beşiktaş izleyeceğiz, bunun garantisini verebiliriz'' dedi.

  Prag'tan iyi bir sonuç alarak döndüklerini ifade eden Alman teknik adam>, ''Rakip bizim hatalarımızdan en iyi şekilde yararlandı. Biz de bu hatalardan güzel sonuçlar çıkardık. Yarınki maçta çok iyi Beşiktaş izleteceğimizin güvencesini verebiliriz. Hem maçı kazanan hem de güzel bir futbol sergileyen, eksiklerini, hatalarını kapatan bir Beşiktaş izleyeceğiz'' diye konuştu.

  Schuster, rakibin özellikle duran toplarda çok iyi olduğunu kaydederek, şunları söyledi:
  ''Hayatımda bu kadar uzun oyunculara sahip bir takım görmedim. 10 numaralı oyuncu Horvart çok iyi pasör. Horvarth'ı durdurmamız lazım. Onu durdurduğumuzda takımı da durdurmuş oluyoruz.''

  SİVOK'UN SAKATLIĞI


  Bernd Schuster, Sivok'un antrenmanda sakatlanmasının kişisel olarak kendilerini üzdüğünü, ancak bunun yarınki maça etkisinin olmayacağını söyledi.

  Sivok'un neredeyse harika bir kamp dönemi geçirdiğini anlatan Schuster, ''Uzun dönem bizimle olamayacak. Yarınki maçta Zapotocny ve Ferrari gibi oyuncudan, İbrahim Toraman'ın yanında yarın kim oynarsa oynasın, yüzde 100 performansını göstereceğine inanıyorum. Ayrıca Sivok'un yerine oyuncu transfer etmeyeceğiz. Onun yerinde 3-4 iyi oyuncumuz var'' şeklinde konuştu.

  ''FUTBOLDA BİR GECEDE HER ŞEY DEĞİŞMİYOR''

  Schuster, bir basın mensubunun, 3 büyük takımın genelde yeni sezona hazır olmadığının görüldüğünü belirtmesi üzerine, ''Fenerbahçe ve Galatasaray hakkında konuşamam, onlar beni ilgilendirmiyor'' dedi.
  Kendisinin sadece Beşiktaş ile ilgilendiğini dile getiren Schuster, şöyle konuştu:

  ''Futbolda bir gecede her şey değişemiyor. Yeni hocalar gelince oyuncular farklı oynar. Futbolcuların ve bizim biraz zamana ihtiyacımız var. Futbolculardan istediğimiz şeyler var. Ancak iyi yolda gidiyoruz. Bazen hatalar yapmamız gerekir ki doğru yola girebilesiniz.''

  Alman çalıştırıcı, geçen sezon takımın vazgeçilmezlerinden olan Ferrari'nin bu sezon başında kadroya girememesi konusundaki bir soruyu da ''Futbolda böyle şeyler olabilir. Geçmişte her zaman ilk 11'de oynayabilirsiniz, yeni bir hoca geldiğinde her zaman ilk 11'de oynayamayabilirsiniz. Hocaların farklı düşünceleri olabiliyor'' diye yanıtladı.

  Holosko'yu Prag'taki ilk maçta da oynatmak istediğini anlatan Schuster, ''Ama maçın gidişatı bunun için bize olanak tanımadı. Holosko'yu yarın şartlar uygun olduğu taktirde oynatabileceğim'' diyerek sözlerini tamamladı.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN