"Kendime güvenim geldi"

Cumartesi 07.08.2010 12:05

Beşiktaş'ın kalecisi Hakan Arıkan, sezon başındaki formunu, kendine güveninin geri gelmesine bağladı.

Rüştü Reçber'in sakatlığı nedeniyle sezon başında kaleyi koruyan ve UEFA Avrupa Ligi'nde özellikle Viktoria Plzen ile yapılan 3. ön eleme turu maçlarındaki performansıyla göz dolduran Hakan Arıkan, siyah-beyazlı kulübün internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Sezon başındaki formuyla (A) Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink tarafından Romanya ile 11 Ağustos'ta yapılacak özel maçın aday kadrosuna da davet edilen Hakan, ''Güven sorunu yaşamadığım ve kendimi saha içinde rahat hissettiğim için performansımı bu seviyeye getirebildim'' diye görüşlerini aktardı.

"PSİKOLOJİK PROFESYONEL DESTEK ALDIM"
Futbol kariyerinin en önemli gecelerinden birini İngiltere'de yaşadığını anlatan Hakan, siyah-beyazlı takımın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Liverpool'a deplasmanda 8-0 yenildiği tarihi maçın ardından hayatının çok zor geçtiğini söyledi. Hakan Arıkan, şunları kaydetti:

''Psikolojik profesyonel destek aldım o dönemlerde. Ancak ne var ki benim adıma çok iyi bir tecrübe oldu. Sadece çalıştım, performansımın üstüne ne kadar ekleyebilirim diye düşündüm ve işime konsantre oldum. O gecenin bana faturası çok ağır oldu. Bu şanssız gecenin tek gece olarak yaşanması benim için çok faydalı oldu. Birçok maçta böyle bir performans sergileseydim eğer tamiri çok daha zor olurdu. Bir maçta böylesine büyük bir çöküş beni kendime getirdi açıkçası."

"KENDİME GÜVENİM GELDİ"
Hakan, yeni sezon başladığında saha içinde kendisine güveninin geldiğini anlattı.
Başarılı file bekçisi, ''Güven sorunu yaşamadığım ve kendimi saha içinde rahat hissettiğim için performansımı bu seviyeye getirebildim. Yönetimimizin ve taraftarlarımızın yeni sezona dair büyük beklentileri var. Ümraniye'de bizler de bu beklentilerin içinde buluyoruz kendimizi. Çok güzel günler bizleri bekliyor. Beklentilerin farkındayız ve en önemlisi biz de kendimizi o beklentinin içinde hissediyoruz'' ifadelerini kullandı.

Yeni sezon öncesi siyah-beyazlı taraftarlara seslenen Hakan Arıkan, ''Viktoria Plzen maçında inanılmaz bir orkestra vardı İnönü Stadı'nda. Böyle bir destek ile saha içinde olmak insanın güveninin artmasına neden oluyor. Bu destek sürdüğü sürece çok güzel başarılara imza atacağımızı düşünüyorum'' diye görüşlerini aktardı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN