Web Sürümüne Geç

  Vizeyi kaptı

  Salı 18.08.2010

  Helsinki karşısında ilk 11'de görev yapan ve attığı kafa golüyle galibiyetin yolunu açan tecrübeli futbolcu yerini sağlama aldı

  Beşiktaş'ta ismi sık sık gönderilecekler arasında geçen Roberto Hilbert, Helsinki karşısında sınıfı geçti. Teknik direktör Bernd Schuster'in dün akşam ilk 11'de sahaya sürdüğü Alman futbolcu, başarılı bir performans ortaya koydu. Sağ kanatta görev yapan ve 90 dakika sahada kalan Hilbert, etkili futbolunun yanı sıra 35. dakikada attığı golle Helsinki maçını kolaya çevirdi. 25 yaşındaki futbolcu, Quaresma'nın ortasında, Tabata'nın ceza sahası içine gönderdiği topu çizgi üzerinde kafa ile ağlara yolladı.

  ALLAH'TAN TÜRKÇE BİLMİYORUM
  Sağ taraftan sürekli bindirmeler yapan Hilbert, ayrıca ceza sahası önünde sert vuruşlar yaparak başka gol aramayı da ihmal etmedi. Helsinki maçının en dikkat çeken oyuncularından birisi olan siyah-beyazlı futbolcu, karşılaşma sonunda çok mutluydu. Attığı golü keyif verici olarak nitelendiren Hilbert, "Hocam formayı verdi ve kendime güvenim geldi" dedi. Alman yıldız gönderileceği şeklindeki haberler için "Buraya daha yeni geldim. Allah'tan Türkçe bilmiyorum. Bu işime yarıyor. Ben savaşıyorum" diye konuştu.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN