Web Sürümüne Geç

  Tekke Beşiktaş'a!

  Perşembe 19.08.2010

  Mutlaka santrfor istediğini söyleyen Schuster "Yabancı olması şart değil" deyince Serdal Adalı, Fatih Tekke için kolları sıvadı

  Beşiktaş'ın futboldaki patronu Serdal Adalı, "Santrfor isterim" diye tutturan teknik direktör Schuster'in karşısına geçip "Hocam kimi göndereceğiz? Kontenjan sıkıntımızı sen de biliyorsun, elimiz, kolumuz bağlı" deyince ilginç bir cevap aldı. Schuster, "Ben santrfor diyorum, mutlaka yabancı olsun demiyorum ki" cevabını verince Serdal Adalı bir anda müthiş operasyon için düğmeye bastı.

  Bursasporlu Sercan Yıldırım ile ilgili planlarını derin dondurucuya koyan Adalı, rotayı sürpriz bir şekilde Rubin Kazan'ın golcüsü Tekke'ye çevirdi. Adalı, kısa bir nabız yoklamadan sonra, Tekke'nin Türkiye'ye dönmeye sıcak baktığını öğrendi. Daha sonra da bu oyuncuyu pek tanımayan Schuster'e, Tekke'nin maç CD'lerini izlettirip hocanın da kendi araştırmasını yapmasını istedi.

  İyi top kullanan, sırtı kaleye dönük oynayabilen, futbol zekası yüksek ve hava toplarında da etkili bir santrfora ihtiyaç duyduğunu söyleyen Schuster, CD'lerini izlediği Fatih Tekke'yi çok beğendi. Alman çalıştırıcı, henüz "Mutlaka alalım" demedi ama Adalı, yıldız futbolcu için temaslarını yoğunlaştırdı bile. Bu da demektir ki Türk futbolunun en önemli yıldızlarından biri artık Beşiktaş'a çok yakın.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN