Web Sürümüne Geç

  Samba vakti

  Çarşamba 19.08.2010

  Serdal Adalı, Brezilyalı'ya 3+1 yıllık sözleşme önerdi. Robinho'nun 50 milyon euro'luk maliyetinin çoğunu Demirören'ler karşılayacak

  Beşiktaş yüzyılın transfer bombasını patlatmak için gün sayıyor... Yaklaşık bir ayı aşkın süredir Robinho transferi için girişimlerde bulunan siyah-beyazlıların, Brezilyalı yıldıza imza attırmak üzere olduğu öğrenildi. Beşiktaş yönetimi "görüşmüyoruz" dese de, Robinho transferinde son noktaya gelindiği ifade edildi. Beşiktaş Transfer Komitesi Başkanı Serdal Adalı'nın, Robinho'nun menajeni Juan Figer'in yardımcısı Wagner Ribeiro ile yaptığı görüşmede Brezilyalı oyuncu için 3+1 yıllık sözleşme önerdiği öğrenildi. Robinho'nun bonservis bedeli ve senelik 5 milyon euro'dan 4 yıllık anlaşmayla birlikte transferin maliyetinin yaklaşık 50 milyon euro'yu bulduğu; bu rakamın büyük bölümünün de Demirören ailesi tarafından karşılanacağı iddia edildi.

  ROBİNHO'NUN MENAJERİ KONUŞTU-TIKLA

  GİTTİĞİ YERDE ÇOK KALAMIYOR
  Konuyla ilgili olarak Özgür Sancar'a konuşan eski yönetici Celal Kolot şunları söyledi: "Beşiktaş, çok büyük olasılıkla Robinho'yu transfer edecek. Hatta sayın Erdoğan Demirören, bu transfere büyük maddi katkı yapacak. Gerçekleşmesi durumunda bu transfer, Türk futbol tarihinin en maliyetli transferi olur." Celal Kolot, buna rağmen Robinho transferinin bir takım sıkıntıları da beraberinde getireceğini belirterek, "Robinho, Real Madrid'e gitti, orada barınamadı. Manchester City'ye gitti, 'Burada oynamak istemiyorum' dedi. Şimdi Beşiktaş'a gelip de bir süre sonra 'Burayı da istemiyorum' derse ne olacak?" yorumunu yaptı.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN