Web Sürümüne Geç

Adım adım Tekke

Perşembe 20.08.2010

Teknik direktör Schuster'in, CD'den izleyerek beğendiği tecrübeli forvetin bonservis bedeli 2 milyon euro. Camia da Fatih'e sıcak bakıyor

Forvet arayışlarını sürdüren Beşiktaş, aradığı ismi Rusya'da buldu. Teknik direktör Schuster'in "Santfor istiyorum" talebi üzerine harekete geçen siyah-beyazlılarda, Fatih Tekke ismi ilk sıraya yükseldi. Yabancı kontenjanında sıkıntı yaşanması, aranan golcünün yerli olma şartını kendiliğinden ortaya çıkardı. Alman hocanın, "Santrforumuzun uzun boylu olması şart değil, son vuruşları iyi olsun yeter" yaklaşımının ardından, bu konudaki ustalığı nedeniyle Fatih, listenin başına yerleşti.

BONSERVİSİ 2 MİLYON EURO
Tekke'nin CD'lerini izleyen Schuster'in, yöneticilere olumlu rapor vermesinin ardından futbol kotimesi başkanı Serdal Adalı da hemen düğmeye bastı. Önce Fatih'in 2.5 yıllık daha anlaşması bulunduğu Rubin Kazan'la bir ön görüşme yapan Adalı, ardından Fatih Tekke'yle de prensip anlaşmasına vardı. Golcü oyuncunun 2 milyon euro'luk borservis bedeli bulunuyor. Adalı'nın, Fatih Tekke'ye, "Beşiktaş'a gelirsen her alamda çok mutlu olursun" dediği, Fatih'in de "Neden olmasın" yanıtını verdiği ifade edildi.


Etiketler Fatih Tekke, Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN