Web Sürümüne Geç

  Penaltıyı vermeliydi

  Pazar 22.08.2010
  Transferin en renkli takımı Beşiktaş, İnönü Stadı'nın kötü zemininde İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında maça çok hızlı başladı. Öyle ki rakip takım, Beşiktaş kalesine ilk şutunu ancak 9. dakika da atabildi.
  10. dakikada kaleci Cenk kendi hatasını kapatabilmek için taça attığı topu, alıp elinde taşıyarak oyunu bozmaya çalıştı. Hakem Fırat Aydınus'un gösterdiği sarı kart doğru ve ders niteliğindeydi.
  40. dakikada Zeki ile Fırat Aydınus'un girdiği diyalog sonrasında hakemin sinirlenerek Zeki'ye sarı göstermesi gereksizdi. Eğer sıkışınca sarıyı silah gibi kullanacaksan konuşma o zaman Fırat. 31. dakikada Ferrari'nin pozisyonunu bozmak için rakip oyuncunun bilinçli ve profosyonelce çarparak düşürmesi penaltıydı.
  43. dakikada Büyükşehir Belediyespor'dan Mehmet Yılmaz, ceza alanı dışında topu elle oynuyor. Aydınus, hakem yardımcı Baki Tuncay Akkın'dan yardım alarak pozisyonu değerlendiriyor. Mehmet'e bir de sarı veriyor. Ancak pozisyonda Mehmet elle oynamadan önce süratli koşu halindeyken Holosko tarafından itiliyor. Hakemler bunu çözemiyorlar.

  Taşçıoğlu çok iyiydi

  Oyunu kendi alanında kabul edip kontra toplarla çıkan ve rakip alanda çok çabuk çoğalan Büyükşehir Belediyespor 57. dakikada İskender ile golü buldu. Golden sonrada çok iyi alan savunması yaparak, oyun disiplininden hiç kopmadılar ve 90 artı 1'de ikinci golü buldular. Beşiktaş çok yüklenmesine ve sürekli pozisyon üretmesine rağmen bir türlü istediği golü bulamadı. Guti, Tabata, Nobre oyuna alınmasına rağmen skoru kendi lehine çeviremedi Beşiktaş. Zaman zaman pozisyonların içinde kalan Fırat Aydınus'un 22. dakikada Quaresma ile çarpışması hoş olmadı.
  Onun da maç eksiği olduğu görüldü. Yardımcı hakem Aleks Taşçıoğlu çok iyiydi.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN