Web Sürümüne Geç

  Delgado borsaya bildirildi

  Pazartesi 23.08.2010 15:22

  Beşiktaş Kulübü, Dubai'nin Al Jazira kulübüyle anlaşan Arjantinli futbolcu Matias Emilio Delgado ile sözleşmenin karşılıklı feshedildiğini İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) bildirdi.

  Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş'den İMKB'ye yapılan açıklamada, ''Şirketimizin futbolcularından Matias Emilio Delgado ile aramızdaki mevcut sözleşme karşılıklı anlaşılarak feshedilmiştir'' denildi.

  Beşiktaş Kulübü ile sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilen ve Dubai'nin Al Jazire takımı ile anlaşan Matias Emilio Delgado, siyah-beyazlı takımdan ayrılmasıyla ilgili olarak bir tarafının mutlu, bir tarafının ise üzgün olduğunu söyledi.

  Delgado, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Beşiktaş Kulübü'nde kimseye kırgınlığı veya kızgınlığının olmadığını ifade ederek, ''Buradan farklı bir şekilde ayrılmak isterdim, bu şekilde ayrılmak istemezdim. Bu kulübe bir şeyler verebildiğimi düşünüyorum. Geçen yıl şanssız bir sakatlık geçirdim. Şampiyonluk, kupa gibi başarılarla buradan ayrılıyorum. Hiçbir zaman kimseye kızmadım ama biraz üzgünüm'' diye konuştu.

  Siyah-beyazlı taraftarları çok özleyeceğini kaydeden Delgado, ''Taraftarımızı çok özleyeceğim. Bana büyük bir futbolcu olduğumu hissettirdiler. Onlara müteşekkirim'' dedi.
  Delgado, Beşiktaş'ta unutulmayacak 4 yıl geçirdiğini belirterek, ''Buradaki camia ve taraftarlar beni çok etkiledi'' derken, unutamadığı maç olarak da İsviçre'nin Zürih takımıyla oynadıkları ve 3 gol attığı Şampiyonlar Ligi ön eleme karşılaşmalarını gösterdi.
  Etiketler Beşiktaş, Delgado
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN