Büyük pazarlık

Çarşamba 25.08.2010

Senelik 3.5 milyon euro isteyen Alman yıldıza 2.5 teklif edildi. B. Münih'e ise 1 milyon euro önerildi

Beşiktaş yönetimi, transfer harekatını durmaksızın sürdürüyor. Quaresma ve Guti'den sonra önceki gece yarısı da Aurelio'nun işini bitiren siyah-beyazlılar, rotasını Almanya'ya çevirdi. Başkan Yıldırım Demirören, yöneticiler Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu'yla birlikte Aurelio'nun işini bitirdikten sonra, Münih'e çıkarma yaptı. Bayern Münih kulübüyle masaya oturan siyah-beyazlılar, Klose için talep edilen 5 milyon euro bonservis bedeli karşısında şok oldular.

Rakamlar uçuyor
32 yaşındaki bir futbolcu için bu rakamı ödemeyeceğini belirten Beşiktaşlı yöneticiler, "1 milyon euro" yanıtını verdiler. Siyahbeyazlılar bu görüşmenin ardından Klose'nin menajeriyle buluştu. Alman yıldızın menajeri, oyuncusu için senelik 3.5 milyon euro talep etti. Beşiktaş, bu rakama temkinli yaklaştı ve "2.5 milyon euro verebiliriz" dedi. Siyah-beyazlılar, Alman kulübü ve oyuncudan gelecek yanıtı bekliyor.

En golcü 2. isim
2010 Dünya Kupası'nda Almanya adına 4 gol kaydeden Polonya doğumlu Klose, Dünya Kupaları tarihinde attığı 14 golle, 15 golle en çok gol atan Ronaldo'nun ardından ikinci sırada yer alıyor. Tecrübeli forvet, 2001'den bu yana formasını giydiği Almanya Milli Takımı'nda ise 101 maçta 52 kez fileleri havalandırmayı başardı.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN