Muhtemel rakipleri

Cuma 27.08.2010 09:34

UEFA Avrupa Ligi'nde Türkiye'yi temsil eden ve play-off turu rövanş maçları sonunda tek tur atlayan ekibimiz olan Beşiktaş rakipleriyle buluşacak.

Grimaldi Forum binasında gerçekleştirilecek kura çekimi TSİ 14.00'te başlayacak.

Beşiktaş gruplar öncesi 2. torbada yer alıyor ve sadece 1. torbadan önemli rakiplerle eşleşme şansı bulunuyor. 3. torbada Beşiktaş'ı zorlayabilecek takım sayısı az. 4. torba ise zayıf rakipleri barındırıyor. İşte torbalar..

-1. TORBA-
Atlético Madrid (Son şampiyon) / (İsp) 63.951
Liverpool (3. ön eleme) / (İng) 115.371
Sevilla (Ş.Ligi 4. ön elemeden)/ (İsp) 108.951
FC Porto (4. ön eleme)/ (Por) 76.659
Villarreal (4. ön eleme) / (İsp) 70.951
CSKA Moscow (4. ön eleme) / (Rus) 66.758
PSV Eindhoven (4. ön eleme)/ (Hol) 66.309
Zenit St. Petersburg (Ş.Ligi 4. ön elemeden) / (Rus) 61.258
Juventus (3. ön eleme) / (İta) 59.867
Sporting Lisbon (3. ön eleme) / (Por) 57.659
VfB Stuttgart (3. ön eleme) / (Alm) 52.841
AZ Alkmaar (3. ön eleme) / (Hol) 48.309


-2. TORBA-
Steaua Bükreş (4. ön eleme) / (Rom) 47.898
Lille (4. ön eleme) / (Fra) 46.748
Dinamo Kiev (Ş.Ligi 4. ön elemeden) / (Ukr) 42.910
Anderlecht (Ş.Ligi 4. ön elemeden) / (Bel) 42.580
Bayer Leverkusen (4. ön eleme) / (Alm) 40.841
Paris Saint-Germain (4. ön eleme) / (Fra) 39.748
Club Brugge (4. ön eleme) / (Bel) 36.580
Palermo (4. ön eleme) / (İta) 35.867
Getafe (4. ön eleme) / (İsp) 33.894
BEŞİKTAŞ (2. ön eleme) / (Tür) 33.890
Manchester City (4. ön eleme) / (İng) 33.371
Sampdoria (Ş.Ligi 4. ön elemeden) / (İta) 30.867

-3. TORBA-
Sparta Prag (Ş.Ligi 4. ön elemeden) / (Çek) 27.395
AEK Athens (4. ön eleme) / (Yun) 25.979
Metalist Kharkiv (4. ön eleme) / (Ukr) 25.410
Levski Sofia (2. ön eleme) / (Bul) 25.400
Rosenborg (Ş.Ligi 4. ön elemeden) / (Nor) 23.980
FC Salzburg (Ş.Ligi 4. ön elemeden) / (Avu) 19.915
CSKA Sofia (3. ön eleme) / (Bul) 15.400
Odense (3. ön eleme) / Den 14.970
Napoli (4. ön eleme) / (İta) 14.867
Borussia Dortmund (4. ön eleme) / (Alm) 14.841
Dinamo Zagreb (Ş.Ligi 3. ön elemeden) / (Hır) 14.466
BATE Borisov (Ş.Ligi 3. ön elemeden) / (Blr) 13.308

-4. TORBA-
Aris Thessaloniki (3. ön eleme) / (Yun) 12.979
Rapid Wien (2. ön eleme)/ (Avu) 11.915
PAOK Thessaloniki (Ş.Ligi 3. ön elemeden) / (Yun) 11.479
Lech Poznan (Ş.Ligi 3. ön elemeden) / (Pol) 11.008
Karpaty Lviv (2. ön eleme) / (Ukr) 7.910
Young Boys (Ş.Ligi 4. ön elemeden) / (İsv) 7.675
FC Utrecht (2. ön eleme) / (Hol) 7.309
AA Gent (Ş.Ligi 3. ön elemeden) / (Bel) 6.580
Lausanne S(Por)ts (2. ön eleme) / (İsv) 5.675
Sheriff Tiraspol (Ş.Ligi 4. ön elemeden) / (Mol) 5.458
DVSC Debrecen (Ş.Ligi 3. ön elemeden) / (Mac) 5.350
Hajduk Split (3. ön eleme) / (Hır) 3.466


Kura çekimi sonucunda toplam 48 takım, 4'erli 12 ayrı gruba dağılacak.

UEFA Avrupa Ligi'nde grup maçları 16 Eylülde başlayıp, 15-16 Aralıkta sona erecek. Her takım kendi evi ve deplasmanda rakipleriyle karşılaşacak ve gruplarda toplam 6'şar maç yapılacak. Maçlar sonunda gruplarında ilk 2 sırada yer alacak ekipler bir üst tura çıkacak.



Yükleniyor
BİZE ULAŞIN