Tüm hayatı vücudunda

Cuma 03.09.2010

Beşiktaş dergisi için 'Al Pacino' edasıyla pozlar veren İspanyol yıldız, A'dan Z'ye kendini anlattı

Türkiye'ye gelişi olay olan Guti, Beşiktaş dergisine konuştu... Senem Gülkar'ın sorularını samimiyetle yanıtlayan İspanyol yıldız, fotoğraf çekiminde ise hayranı olduğu Al Pacino havasına büründü...
Futbolcu alımına harcadığı paralar ile belki de transfer borsasını şaha kaldıran Real Madrid gibi bir kulübün altyapıdan çıkardığı az sayıda oyuncudan biri olan Guti, gördüğü saygıyı fazlasıyla hak ediyor... 14'ü profesyonel olmak üzere tam 24 yılını verdiği İspanyol ekibinden kopuşu, Kartal oluşu, çocukluğu, tutkuları, dövmelerle vücuduna işlediği değerleri ile işte Guti Hernandez...

AİLEMİN DESTEĞİ İLE BAŞARDIM
Dünyanın hemen her ülkesinde taraftarı bulunan Real Madrid ile kaldırmadığı kupa kalmayan tecrübeli oyuncu, hayatının arka bahçesini de taraftar ile paylaştı. Madrid'de bir kasabada geçen çocukluk evresi için "tam manasıyla muhteşemdi" ifadesini kullanan Guti, "Babam elektrikçiydi.
Annem de gömlek dikerdi. Ne bana ne de kız kardeşime bir sıkıntı yaşattılar" dedi. O günleri hâlâ çok özlediğini vurgulayan ve "Futbola başlamam ailemin yönlendirmesiyle oldu.
Küçük yaşlardan beri futbolla ilgiliydim ama onların desteği olmasa başaramayabilirdim" yorumunu yapan Guti, şöyle devam etti:18 YAŞINDA A TAKIM
İki sene Torrejen de Arroz takımında oynadım. Ardından 9 yaşıma geldiğimde Real Madrid ile idmanlara çıkmaya başladım. İşte bu benim hayatımın dönüm noktasıydı. Altyapının tüm kategorilerinde oynadım. 18 yaşında önce PAF, ardından da A takıma yükseldim. 18 ve 21 yaşaltı kategorilerinde İspanya Milli Takımı ile Avrupa şampiyonluğu yaşadım. 14 kez de A milli takım forması giydim. Buna rağmen hâlâ geliştiğimi düşünüyorum."

ÖNCE ÇOCUKLAR

Sol bileğine dövme ile çocukları Aitor ve Zaira'nın isimlerini yazdıran İspanyol yıldız, "Sol kolum kompozisyonla kaplı. Burada benim için hayatın anlamına denk iki kelime; dürüstlük ve saygı yazılı. Yine bu kolumdaki 2 haç babam ve annem için. Kız kardeşimin de Arapça ismi yazıyor" şeklinde konuştu.

Guti, dövme açıklamasını şöyle sürdürdü: "Haçların yanında Meryem Ana ve Hz. İsa var. Üstte de her erkeğin hayali olan huri yer alıyor. Melek ve şeytanı temsil eden 666 rakamı da kompozisyonun içinde. Sağ kolumda yine çocuklarımın isimlerinin baş harfleri var. Tabii bir de arkadaşlık ile ilgili bölüm yer alıyor..."

GÖZÜ 5. HAFTADA

Futbolun popüler olduğu tüm ülkelerde derbilerin ayrı bir önemi bulunduğunu dile getiren Guti, sezonun 5'inci haftasında Fenerbahçe ile oynayacakları maçı iple çektiğini söyledi. İspanyol oyuncu, "Derbilerde rakibi yenip, 3 puan almanın yanında kazanan ekibin bir parçası olmak ayrı bir gurur verir. Umarım deplasmanda oynayacağımız Fenerbahçe maçı sonrasında bu duyguyu bir kez daha yaşarım" ifadesini

VEDAM HİÇ KOLAY DEĞİLDİ
Yıllarını verdiği Real Madrid'in 2. ailesi olduğunu ifade eden Guti: "O nedenle ayrılık kolay olmadı. Haliyle çok üzgündüm. Hayatının büyük bölümünü verdiği bir yerden kopmak kimse için kolay olmaz. Ama Beşiktaş taraftarı bana öylesine kucak açtı ki büyük şok uzun sürmedi. Onlar ile ilgili iyi şeyler duymuştum ama yaşamak farklı. Onlara iyi futbolumla yanıt vermek istiyorum."

ŞARAP GİBİYİM
Bazı çevreler yaşı ile ilgili eleştiriler getirse de Guti kendisini yaşlı hissetmiyor... Fiziksel olarak kayba uğramadığını belirten tecrübeli futbolcu, "Şarap gibiyim. Yıllar geçtikçe olgunlaşıyorum. Zaten önemli olan yaşım değil, takıma ne kadar katkı yaptığım" ifadesini kullandı.

AYRILIĞI BEN İSTEDİM
Guti, Real Madrid kariyerinin bitmesinin teknik direktör Mourinho ile ilgisi olmadığını söyledi. Geçen sezonki Barcelona maçı sonrası ayrılık kararı aldığını vurgulayan Guti, "Başka bir ülkede, başka bir takımla gerçek futbol oynamak istiyordum. Mourinho ile hiç konuşmadım. Dolayısıyla anlaşmazlık yaşamadım" dedi.

GUTİ'DEN İNCİLER

Real Madrid'den ayrılacağım kesinleşince G.Saray dahil pek çok takımdan teklif aldım.
Aralarında İngiliz ve İtalyan kulüpleri de vardı. Ancak G.Saray ile görüşmem olmadı."

"Real Madrid'in benim için düzenlediği tören unutulmazdı. Ailem de hemen önümde oturuyordu.
Öylesine duygusal bir atmosfer vardı ki gözlerim yaşarmıştı."

"İnönü'deki tören öncesi çok heyecanlıydım. Tercümanımın öğrettiği şekilde taraftara üçlü çektirince tribünler iyice hareketlendi. O anki atmosfer gerçekten süperdi.

"Del Bosque'nin hakkımdaki yorumuna sevindim. Onu 9 yıldır tanıyorum. İyi bir hoca olmasının yanında çok iyi bir insandır. İyi ki Beşiktaş'ı tavsiye etmiş."

"ReaL Madrid tarihinde en çok süre almış 10 oyuncudan biriyim.Uzun yıllar böylesine kaliteli bir ekibin parçası olmak benim için gurur verici. Ama her şeyin bir sonu var."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN