"10 gün sonra başlayacak"

Salı 07.09.2010 16:11

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, Rusya'nın Rubin Kazan takımından transfer edilen Fatih Tekke'nin 10 gün sonra takımla çalışmalara başlayabileceğini söyledi.

Mete Düren, Beşiktaş Kulübü Sağlık Kurulu'nun, Ümraniye BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirdiği toplantı sonrası sakatlığı bulunan futbolcularla ilgili bilgi verdi.

Fatih Tekke'nin durumunu incelediklerini belirten Düren, ''Fatih'in ağrıları geçti. Kendisi salonda güçlendirme çalışmaları yapıyor ve iyileşme süreci programladığımız şekilde devam ediyor, on gün sonra takımla çalışmalara başlayabilecek'' dedi.

Düren, siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, ameliyat için ülkesine gönderilen ve tedavisine Çek Cumhuriyeti'nde devam edilen Tomas Sivok'un rehabilitasyon raporlarının incelendiğini belirtirken, bir süredir pas çalışmalarına katılan Rıdvan Şimşek'in hızla iyileşmesinin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti. Mete Düren, Rıdvan ile ilgili olarak da ''Genç futbolcumuz ekim ayının başında takımla birlikte önce çift kale maçlara, daha sonra da tam kapasite ile takım çalışmalarına katılabilecek'' diye konuştu.

Tesislere yeni tıbbi aletlerin alındığını da belirten Düren, ''Tıbbi teknoloji alanında son derece modern aletler ve tedavi yataklarımızı bugün itibarı ile kullanmaya başladık. Bu yeni aletlerin sakatlığı bulunan futbolcularımızın iyileşme sürecini olumlu etkileyeceğini düşünüyoruz'' ifadelerini kullandı.
Mete Düren, kullanılır durumda olan önceki tıbbi aletler ile tedavi yataklarının ise altyapı ve diğer branşlardaki sporcuların hizmetine verildiğini sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN