Şeytanlar peşinde!

Çarşamba 08.09.2010

İngilizler, Ronaldo'nun boşluğunu doldurmak için Portekizli futbolcuyu izlemeye başladı

Beşiktaş'ın sezon başında büyük uğraşların ardından renklerine bağladığı Ricardo Quaresma'ya, şimdiden talip çıktığı iddia edildi. İngiliz blog sitelerinde son günlerde dolaşan haberlere göre, bu sezon flaş transfer yapamayan M. United'ın ara transer dönemine kadar beklenen çıkışı yakalayamaması durumunda, yeni isimlere yöneleceği belirtildi. C. Ronaldo'nun boşluğunu bir türlü dolduramadığı için taraftarıyla arasında soğukluk yaşayan "Kırmızı Şeytanlar"ın hocası Ferguson'un, bu konuda kaliteli bir ismi kadrolarına katarak önemli bir adım atmaya hazırlandığı öğrenildi.

İnönü için sabırsızlanıyorum
İskoç teknik adamın bu nedenle takımına adı bilinen, oynadığı futbolla taraftarı heyecanlandıracak bir ismi aradığı, bu oyuncunun da daha önce dev takımlarda forma giyen Beşiktaşlı Quaresma olduğu ifade edildi. Ricardo Quaresma'yı milli maçlar ve Beşiktaş'taki formu sonrası takibe alan Ferguson'un aldığı geri dönüşümlerdenmutlu olduğu bildirildi. Quaresma ile ilgili sürekli bilgi toplayan Ferguson'un, Kartal'ın yıldızını transfer etmek için ocakta sürpriz bir teklif yapabileceği iddia edildi.

Maliyeti çıkmadı
Beşiktaş'ta kombine satışlarında son rakamlar belli oldu. 13 bin 400 kombine kart satılırken, kasaya 19 milyon TL girdi. Ancak bu rakam, Quaresma'nın maliyetini karşılamaya yetmedi. Çünkü 7.6 milyon euro bonservis ödenen (Ayrıca Şampiyonlar Ligi'ne kalırsa 1.5 milyon euro daha ödenecek) + menajer parası 800 bin euro ve aldığı yıllık ücret 3.5 milyon euro olan Quaresma'nın bu yıl maliyeti 12 milyon euro'ya (23 milyon TL) yakın.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN