Q7 zorlandı

Cuma 10.09.2010

Kıbrıs Rum Kesimi ve Norveç maçlarında forma giyen Quaresma'nın sol dizi üzerindeki ön adale grubuna bağlı ağrıları olduğu belirtildi

Beşiktaş'ın süperstarı Ricardo Quaresma'ya nazar değdi. Uzun bir aradan sonra yeniden davet edildiği Portekiz Milli Takımı formasıyla oynadığı iki maçta da büyük alkış alan yıldız futbolcu, İstanbul'a problemli döndü. Çarşamba gecesi İstanbul'a gelen Portekizli oyuncu dün sabah yapılan çalışmaya "Ağrılarım var" diyerek katılmadı. Quaresma'nın sol dizi üzerindeki ön adale grubunda zorlamaya bağlı ağrıları olduğu belirtildi.

MR ÇEKTİRMEK İSTEMEDİ
Portekizli oyuncunun teknik direktör Schuster ile yaptığı görüşmede hocasına "Milli maçlarda hırs yaptım. Bu yüzden zorlamış olabilirim, ağrım var" dediği öğrenildi. Quaresma, siyah-beyazlıların MR çektirelim teklifine ise "Şu anda gerek yok. Yarına kadar toparlamazsam çektiririz. Daha maça üç gün var. Bu sürede ağrım geçerse söylerim" dediği bildirildi. Portekizli, cuma günü (bugün) bir kontrolden daha geçirilecek ve durumu yarınki idmanda gözlenecek. Ağrı bölgesindeki ödem tedavi ile geçirilmeye çalışılacak.

YÜZDE 51 OYNAYAMAZ
Beşiktaş Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Mete Düren, milli takımdan sakat dönen Ricardo Quaresma'nın, Ankaragücü karşılaşmasında oynamama ihtimalinin % 51 olduğunu söyledi. Düren, Portekizli oyuncunun kendini fazla zorladığını belirterek, "Beşiktaş'a geldiğinden beri ilk kez 'Ağrım var' diyor. Bu tür durumları çok kafaya takan bir oyuncu değil" yorumunu yaptı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN