Boşver Beşiktaş'ı

Pazar 12.09.2010

Konuşmasının ilk bölümünü Basketbol Milli Takımımıza ayıran Alman hoca, "Türkiye'nin finale kalması beni çok mutlu etti" dedi

Kalan tek alternatifti
Beşiktaş'ın İnönü'de ter döktüğü dakikalarda teknik direktör Schuster'in aklı tüm Türkiye gibi 12 Dev Adam'ın Sırbistan sınavındaydı... 4-0'lık A.Gücü maçı sonrası basın toplantısında konuşmasının ilk bölümünü bu konuya ayıran Alman çalıştırıcı, "Gönlümden geçen 3 finalden biri gerçekleşti. Türkiye- İspanya, İspanya-ABD ya da Türkiye-ABD finalini istiyordum. İspanya elendikten sonra bunlardan kalan tek alternatif gerçekleşti. Türkiye'nin zaferine sevindim" dedi.

Tanjeviç'e taktik verdim
Finalde kalbinin Türkiye ile birlikte olduğunu belirten Schuster, konuyla ilgili açıklamasını espri ile bitirdi: "Tanjeviç verdiğim taktikleri uyguladı mı bilmiyorum. Çünkü maçı izleyemedim." Tecrübeli hoca, Beşiktaş konusunda ise şu yorumu yaptı: "Oynanan futboldan da skordan da memnunum. Quaresma'nın yokluğunda göbeği kullanmak istedik. Futbolcularım da iyi çalışınca ortaya iyi bir skor çıktı. Değişiklikleri seven bir insanım. Farklı oyuncular kullanmaya devam edeceğim."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN