Guti herkesi solladı

Pazar 12.09.2010 14:57
BEŞİKTAŞ'ın yeni transferi Guti'nin, Real Madrid'den ayrılması bazı çevreleri rahatsız etmeye devam ediyor. 'Madrid'i Yaşatanlar Derneği' Tarafından 2010-2011 eğitim dönemi öncesi Madrid'deki üniversiteler arasında yapılan kamuoyu yoklamasına göre, Real Madrid taraftarları son 10 yılda en çok Guti'nin gitmesine üzülmüş. Yüzde 35 ile Guti'nin takımdan ayrılması birinci sıraya konulurken, ikinci Raul, üçüncü Ronaldo, dördüncü Roberto Carlos ve beşinci sıra ise Cassano'ya ayrılmış.

Guti geldi Beşiktaş'ın hisseleri tavan yaptı
Futbol Avrupa Stoxx Endeksi'nin son iki aylık değerlendirmesi Barcelona Üniversitesi'nden Jose María Gay tarafından değerlendirildi. Gay, Dünya şampiyonluğu sonrası özellikle İspanyol takımlarının endeksteki hisselerinin tavan yaptığını belirtti. Gay, Türkiye'deki takımları değerlendirirken, Guti'nin transferiyle Beşiktaş'ın hisselerinde büyük bir oynama olduğu ve yüzde 87,5 gibi büyük bir kazanç bıraktığını bildirdi.

Gay, G.Saray'ın yüzde 64,38 oranında, F.Bahçe'nin ise net yüzde 50 oranında getiri sağladığını belirtti. Gay, Türk takımlarının hisselerinin bu kadar kazandırmasını anlayamadığını belirtirken, "Türk hisseleri yabancı yatırımcıya açık olsa, sanırım en çok rağbeti Türk takımlarının hisseleri görür" diyerek de ilginç bir ayrıntıya dikkat çekti.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN