Hepsi Queresma

Pazar 12.09.2010

Dün gece sahada çok diri ve mücadeleci bir Beşiktaş vardı Siyah-beyazlılar, iyi bir takım olma yolunda hızla yol alıyor

Beşiktaş açısından bazı kritik soruların cevap bulması gereken maçtı. Biri bundan önceki İstanbul BŞB. maçını 2-0 kaybetmişlerdi. Diğeri de İnönü Stadı'nın berbat zeminiydi! Dünkü maç gösterdi ki zeminin bozuk olması, rakibin Beşiktaş'ı oynatmama düşüncesi siyah beyazlıları çok fazla etkilemedi.
Beşiktaş, milli maçların olduğu haftalarda bu karşılaşmalarda görev alan hiçbir oyuncusunu sahaya sürmedi. Sadece Ekrem ve Nihat birer maç oynadıkları için sahada görev alırken, devamlı oynayan Holosko ve Queresma gibi iki maçta görev yapan oyuncular ilk 11'de yoktu.

Nobre muhteşem oynadı
Bunun sonucu olarak sahada diri bir Beşiktaş izledik.Üstelik top rakipteyken iyi kapanan ve tamamı topun gerisinde olan bir A.Gücü takımına karşı sürekli olarak yüklendi Beşiktaş. Uzun yıllardır görmediğimiz kadar etkili bir Nobre ile Bobo, Necip ve Guti'nin desteği ile sürekli pozisyon kovaladı. Nihat ilk yarıda bu olumlu görüntüye eşlik edemedi. İkinci yarıda da çok fazla değişen bir şey yoktu. İlk yarıdaki olumlu tabloya Ekrem ve özellikle İsmail de katılınca, Beşiktaş oyunu tamamen kendi kontrolüne aldı. Kötü oynayan Nihat'ın yerine daha hareketli ve istekli Tabata'nın girişi oyunu Beşiktaşlıların iyice keyifleneceği bir atmosfere kavuşturdu.

Herkes oyuna katkı sağladı
Dünkü bol pozisyonlu ve farklı galibiyetli maça bakarsak Quaresma'nın olmamasıyla sıkıntı yaşayacağı düşünülen Beşiktaş iyi bir takım olma yolunda hızla yol alıyor. Bu arada savunmada Ferrari'nin mükemmel oyunu ve hamlelerini belirtmek gerekir. Bu konuda Schuster'in ön yargılarının da değiştiğini umuyorum. Bozuk zemine rağmen dün sahanın yıldızı önce Nobre sonra Guti'ydi. Nihat'ın dışında, sonradan oyuna girenler de dahil çok olumlu bir görüntü verdiler. Nobre'ye Beşiktaş'ın yeni bir golcü transferi olarak bakabiliriz.

A.Gücü'nde sıkıntı büyük
Ankaragücü'ne gelince çok büyük emeklere ve yatırımlara rağmen vasat bir görüntü çizdiler.
Skor 2-0'ken dahi hücum etmeyi ve gol atmayı düşünmeden oynadılar. Sakatlanan bir oyuncunun değişmesinden sonra 7 tane oyuncunun yerinin değişmesi, takım olma yönünde sıkıntılarının sürdüğünü gösteriyor. Gelişme göstermez ve bazı değişikliklere gitmezlerse kaliteli kadrolarına rağmen çok sıkıntılı bir sezon yaşayabilirler.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN