Fener yaralı

Cuma 17.09.2010

"İspanya'da 'Yaralı hayvan tehlikelidir' diye bir deyim vardır. Fener şu an tehlikeli ama biz derbide kazanma azmimizi ortaya koyacağız"

GOL GECİKİNCE TİTREDİK
Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster, CSKA Sofya karşısında oyunu baştan sona kontrol ettiklerini söyledi. Bulgar takımının çok iyi savunma yaptığını ifade eden Alman hoca, "Kalelerini iyi korudular. Golü bulmak ve neticeye gitmek bizim için zor oldu. İkinci yarıda daha atak oynadık. Quaresma ve Guti bizi neticeye götürdü. Son saniyelere kadar bekledik ve biraz titredik ama sonunda kazandık" diye konuştu.

DERBİNİN ANLAMI BÜYÜK
Quaresma ve Bobo'yu sakatlıktan yeni çıkmaları nedeniyle ilk 11'de oynatmadığını belirten Schuster, "Her ikisinden de en azından yarım saat istifade ederiz diye planlamıştık ve öyle de oldu" derken, Fenerbahçe maçıyla ilgili olarak ise şunları söyledi: "Derbiler aynıdır. Ya kazanırsınız ya kaybedersiniz ama anlamı büyüktür. İspanya'da 'Yaralı hayvan tehlikelidir' diye bir söz var. Fener şu an tehlikeli ama biz kazanma azmimizi ortaya koyacağız."

TÜRKÇE ÇOK ZOR
Ernst'i attığı gol için kutlayan Schuster, "Fenerbahçe stadındaki o muhteşem seyirci önüne çıkacağımız için heyecanlıyız" dedi. Alman hoca ayrıca, "Türkçe öğrenmeye çalışıyorum ama Türkçe'nin bu kadar zor olabileceği hiç aklıma gelmemişti" diye konuştu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN