Sakatlıklar 'of' çektirdi

Perşembe 23.09.2010

"İki sağ bekimiz de aynı zamanda sakatlandı. Bunlara bir de günlük problemler eklenince işimiz zorlaşıyor"

Beşiktaş Teknik Direktörü Schuster, sezon başından beri yaşanan sakatlıklardan dert yandı. İlk günden bu yana ideal kadrolarını oluşturmakta zorlandıklarını ifade eden Alman hoca, Ekremve Erhan'ın aynı zamanda sakatlanmaları nedeniyle bu bölgeye alternatif bulmaları gerektiğini söyledi. Schuster, "Erhan'ın henüz tam iyileşememiş olması ve Ekrem'in de sakatlık nedeniyle önümüzdeki maçta oynayamaması; o bölgeye alternatif bulmamızı gerekiyor. Buna bir de Guti ve Nobre'deki gibi günlük problemler eklenince tadımız kaçıyor" yorumunu yaptı.

Zeminimiz düzelecek
İnönü Stadı'nın zemini için de konuşan Schuster, "Başkan ile gün aşırı konuşuyorum. Bana sahanın iyileştirilmeye çalışıldığını söyledi. Antalya karşılaşmasından sonra 2 maçımız dışarıda. Trabzon derbisinin ardından da milli maçlar nedeniyle lige ara verilecek. Bu süreçte saha 3 hafta dinlenecek. Bu zamanda sahanın istediğimiz duruma geleceğini düşünüyorum" diye konuştu. Alman çalıştırıcı, Antalya sınavı için de "Rakiplerimize saygı duyuyoruz. Hiçbir şekilde kendimizi rahat bırakmamamız gerektiğini İBB maçında gördük" ifadesini kullandı.

Guti korkuttu
Sabah idmanında sakatlanarak acılar içinde yerde kalan ve antrenmanı tamamlayamayan Guti'nin çekilen MR'ında korkulan bir sorun olmadığı ortaya çıktı. Kulüp doktoru Devrim Urgun, İspanyol futbolcunun sağ baldır adalesinde minimal bir ödem bulunduğunu ifade ederek, "Tedavisine başlandı. Bu bölgede yırtık ya da kopma görülmüyor. Durumuna her gün bakacağız. Tedaviye hızlı cevap verirse Antalya maçında dahi oynayabilir" açıklamasını yaptı.

Etiketler guti, Beşiktaş, Nobre, İBB
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN