Elimi keserdim

Cuma 08.10.2010

F.Bahçe maçında yaptığı 'hareket' nedeniyle yollanan Nouma, "Bunu yeniden yaşamamak için, elimi hiç düşünmeden feda ederdim" dedi

Beşiktaş'ta gündemin ilk sırasına oturan teknik direktör Schuster'in yaptığı 'hareket', akıllara hemen siyah-beyazlıların efsane yıldızı Pascal Nouma'yı getirdi yine... F.Bahçe maçında attığı golden sonra yaptığı ve Beşiktaş'tan kopmasına neden olan hareketle ilgili olarak, önceki gün haber1903 Yayın Yönetmeni Erdem Ulus'la birlikle ODTÜ'de katıldığı bir panelde konuşan Pascal Nouma, "Bugün olsa aynı şeyi asla yapmazdım. Çünkü bu olay beni Beşiktaş'tan ayırdı. Öyle ki bu hareket beni çok sevdiğim bir camiadan kopardı. Bunu tekrar yaşamamak için elimi keserdim, ama yine de yapmazdım" ifadesini kullandı.

Daha ağırları cezasız kaldı
Nouma, en çok üzüldüğü konunun ise kendisinden sonra Türkiye'de buna benzer hatta kendisininkinden daha ağır birçok hareket yapıldığını, ancak hepsinin cezasız kaldığını söyledi. Başkentteki panele girdiğinde gösterilen ilgiye karşılık, "Ankara'da bir İnönü Stadı olduğunu bilmiyordum!" yorumunu yapan Fransız yıldız şöyle devam etti: "Trabzonspor mağlubiyetini fazla büyütmeye gerek yok. Üst üste gelen maçlar, takımı fizik ve kondisyon açısından olduğu kadar, kafa olarak da bir hayli yordu."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN