GS ve FB'liler imza istiyor

Salı 19.10.2010 16:21

Beşiktaş’ın süper yıldızı Ricardo Quaresma’nın Portekiz’in TVI kanalına verdiği röportajın ikinci kısmı kanalın, internet sitesi Maisfutebol.com’da yayımlandı.

Quaresma, Türkiye'de hayatının en güzel günlerini geçirdiğini belirterek, "Sadece Beşiktaşlı taraftarlar değil F.Bahçeli ve G.Saraylı taraftarlar bile yolda beni çevirip, imzalı fotoğrafımı istiyor. Bu bir futbolcu için inanılmaz bir duygu" diye konuşuyor.

Guti'nin kendisi için büyük bir yıldız olduğunu belirten Q7, "Guti beni olumlu yönde şaşırttı. Real Madrid gibi bir devde bu kadar başarılı olmuş bir oyuncunun burnunu daha kalkık olacağını düşünüyordum ama yanıldım. Ama hayır! O çok mütavezı. Soyunma odasında büyük bir atmosfer yaratıyor. Ayrıca benim için arayıp da bulamadığım bir oyun kurucu" dedi.

Futbolda yaşanacak her türlü başarıyı gördüğünü belirten Quaresma, "Ama Beşiktaş'ta şampiyon olmak istiyorum. Avrupa Liginde mümkün olduğunca ileri gitmek istiyorum" diye konuştu.

Asist yapmak güzel ama daha fazla gol atması gerektiğini belirten Q7, "Türk kulüpleri, mali açıdan güçlü. Lig, kaliteli ve çok rekabetçi. Burada futbol kalp ile oynanıyor. Burada kazanacağın kim olduğu maçtan önce asla bilinmiyor" dedi.

Batı Avrupa liglerinde oynamaktansa Türkiye Liginde oynamayı tercih edeceğini belirten Quaresma, "Türkiye Liginde oynamak bana daha çok keyif veriyor" diye konuştu.

Schuster'in kendisine başka bir güven verdiğini belirten Quaresma, "Taktik zor değil, çünkü sorun olmadan bunu oynayabiliyorum. Bu tüm dünyada kolay bir şeydir. Ben taktik ile hiç sorun yaşamam. Birçok kişinin söylediklerini aksine" diye konuştu.

Kötü bir üne sahip olduğunu ama kendisinin kaybetmeyi asla sevemeyeceğini belirten Q7, "Porto karşısında biz galip gelmek istiyoruz. Kabul ediyorum Porto zor bir takım ama biz ben olmadan da Porto'yu yenebilecek kadar güçlü bir takımız" diye konuştu.
Etiketler Quaresma
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN