Porto'nun muhtemel 11'i

Çarşamba 20.10.2010 22:08

UEFA Avrupa Ligi (L) Grubunda yarın İstanbul'da Beşiktaş ile karşılaşacak Portekiz'in Porto takımının teknik direktörü Andre Villas Boas, siyah-beyazlı ekibin agresif bir oyun ortaya koymasını beklediklerini söyledi.

Boas, takımının FİYAPI İnönü Stadı'ndaki antrenmanı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Portekizli teknik direktör, Bernd Schuster'i iyi tanıdığını kaydederek, şunları söyledi:

''Schuster, düşüncelerini takımına yansıtmış. Beşiktaş'ın çok iyi organize olabilen, disiplinli bir ekip olduğunu biliyoruz. Çok pas yapabiliyorlar. Taraftarların desteğiyle de agresif bir oyun ortaya koymalarını bekliyoruz. Biz de bu oyundan memnun olacağız. Taraftarların baskısı bizi etkilemeyecektir. Deneyimlerim iyi bir maç olacağını söylüyor.''

Porto'nun UEFA Avrupa Ligi'nde yaptığı diğer karşılaşmalara göre Beşiktaş maçının daha zorlu geçeceğini kaydeden Andre Villas Boas, ''Bu maç diğerlerinden daha zor bir maç. Ancak bizim için önemli değil. Biz her maça aynı şekilde bakıyoruz ve 3 puanı hedefliyoruz. Beşiktaş için de Portekiz'deki maç daha zor olacaktır'' dedi.

BEŞİKTAŞ'IN EKSİKLERİ

Beşiktaş'ta Guti ve Quaresma'nın sakatlıklarının kendilerini nasıl etkileyeceği yönündeki bir soruya, Portekizli teknik direktör, şu yanıtı verdi:

''Biz Beşiktaş'ın eksiklerinden ziyade kendi ekibimize güveniyoruz. Evet Beşiktaş'ın eksikleri var. Ancak bu konuda haberler çok net değil. Guti ve Quaresma'nın son anda devreye girme ihtimali olabilir. Biz bu durumu göz önüne alarak bu konuda tetikte olacağız.''

QUARESMA

Quaresma'nın Beşiktaş'ın çok önemli bir oyuncusu olduğunu kaydeden Andre Villas Boas, bu oyuncuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

''Quaresma dengeleri altüst edebilen bir oyuncu. Burada olmaktan da çok mutlu olduğunu biliyorum. Çok motive olacağını düşünüyorum. Yarın oynamaması iyi olur, çünkü Beşiktaş için her an her şeyi yapabilecek kapasitede bir oyuncu.''

Porto'nun bu sezon UEFA Avrupa Ligi Kupası'nı kazanmayı istediğini kaydeden Boas, ''Kulübün bu yönde beklentisi var. UEFA Avrupa Ligi statüsü biraz haksız. Bizi Şampiyonlar Lig'inden gelecek takımlarla yapacağımız zor maçlar bekliyor'' şeklinde konuştu.

FALCAO


FC Porto'nun Kolombiyalı golcü oyuncusu Falcao ise Beşiktaş savunmasını incelediklerini kaydederek, ''Beşiktaş savunmasını geçebiliriz. Bizim teknik kapasitemiz buna yeterli. Yakaladığımız pozisyonlarda etkili olursak başarılı olabiliriz'' dedi.

Falcao, kendisinin Güney Amerikalı olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

''Orada da çok ateşli taraftarlar var. Ben bu tür maçlar oynamaya alışığım. Takım arkadaşlarım da böyle deneyimler yaşamıştır. Sonuçta maçı kazanacak olan taraftarlar değildir. Ayrıca bu baskı Beşiktaş'ın aleyhine de olabilir. Biz akıllı ve sakin bir şekilde oynayarak maçı kazanmaya çalışacağız.''

MUHTEMEL 11

Diğer yandan Portekiz ekibi, Beşiktaş ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını, FİYAPI İnönü Stadı'nda gerçekleştirdiği antrenmanla tamamladı.

Porto'nun Beşiktaş karşısına Helton, Fucile (Sapunaru), Maicon, Rolando, Pereira, Fernando, Belluschi, Moutinho, Hulk, Falcao, Cristian Rodriguez (Varela) muhtemel 11'i ile çıkması bekleniyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN