Geriye gitti

Salı 26.10.2010

Beşiktaş kaybetse de oynadığı futbolla memnun ediyordu ancak Kayseri karşısında mantalitesini değiştirdiğini gördük

Sahaya çıkan Beşiktaş, geçtiğimiz iki yılın Beşiktaş'ıydı. Mustafa Denizli'nin ilk yılında şampiyon yaptığı ikinci yılında 4. olan, kazandığı maçlarda bile keyif vermeyen Beşiktaş'a benziyordu. Fink, Ernst, Necip, Onur'dan kurulu orta alan ve Nihat'la Beşiktaş'ın gol atması neredeyse imkansızdı. Oyunun büyük bir bölümünde zaten pozisyona bile giremedi. Cangele, Troisi ve Zalayeta gibi yaratıcı oyuncularından yoksun olan Kayserispor, Mehmet Eren ve Furkan ile zaman zaman tehlike yarattı. Beşiktaş savunmasında Zapotocny'nin de onlara bayağı yardımı oldu! Son haftalarda gelen mağlubiyetler Schuster'i biraz korkutmuş anlaşılan. Geldiğinden beri yenilmesine rağmen hücum ağırlıklı oynayan Beşiktaş taraflı tarafsız futbolseverleri memnun ediyordu. Bu maçtaki ani dönüşüm Beşiktaşlıları ciddi karamsarlığa itecektir.

Nihat kendisine oynuyor
Fatih ve Guti'nin oyuna girmesi maçı kazanma konusunda Beşiktaş'ı ön plana çıkarmaya başlamıştı. Uzun bir sakatlık döneminden sonra görev alan Fatih Tekke çok önemli bir gol kaçırmasına rağmen yıldız bir futbolcu olduğunu belli eden işler yaptı. İlerleyen haftalarda çok faydalı olacaktır. Hele Nihat'ın bu hali devam edecekse Fatih'in bir an önce kazanılması gerekir. 'Nihat' demişken... Geldiğinden beri bir türlü faydalı olamıyor. Kendisi oturup düşünmüş ve şöyle bir sonuca varmış herhalde: 'Biraz kendime oynayayım, kimseye pas vermeyeyim, bulduğum yerden şut atayım.' Kısacası 'Kendimi kurtarayım' demiş. Bir futbolcunun düşebileceği en büyük yanılgılardan birisidir bu. Nihat kalitesinde ve tecrübesindeki bir oyuncu daha sağlıklı hareket etmeli. Yapamıyorsa da daha gerçekçi çözümler üretmelidir. Beşiktaşlılık bunu gerektirir.

Kayseri'yi kutlamak lazım
Kayserispor geçen yıldan farklı olarak çok pozitif oynamayı düşünüyor. Takım halinde hareket ediyorlar. Hücuma çok hızlı çıkıyorlar. Çok önemli futbolcularından yoksun olmalarına rağmen hiçbir şikayetleri duyulmuyor. Geçen yılın futbolu katleden takımı bu yıl futbolun güzelliklerini sergilemek için çabalıyor. Şota ve ekibini kutlamak lazım, bu değişimden dolayı. Hakem Kamil Abitoğlu çok başarılı bir yönetim gösterdi. Beşiktaş'ın lehine çalması gereken fakat vermediği bir-iki faulün dışında iyi bir maç çıkardı. Üstelik kendisine hiç yardım etmeyen yardımcılarına rağmen.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN