Web Sürümüne Geç

Rıdvan Dilmen: Hakemler hariç

Cuma 05.11.2010
Ben bile oynamak istedim, bilardo masası gibi bir zemin. İki takım da bu gruptan bir-iki çıkmayı hak edecek kadar iyi top oynadı.
Hem zemin güzel, hem takımlar iyi, hem iyi futbol oynuyorlar ama 5 hakem de kötü. (6. hakeme bir şey diyemem) Kaleci Hakan, zamanlama hatası yaptı ama kale arkasındaki hakemin verdiği penaltı kararı yanlıştı.
Çünkü Falcao, daha Hakan'a gelmeden bir metre önce düşmeye başlamıştı.
Porto deplasmanında mutlak 1 puana ihtiyacı olan Beşiktaş daha iki takım ısınmadan 3. dakikada Nihat ile net bir gol pozisyonu buldu. Nihat iyi başlamışken gol kaçırmasına rağmen mükemmel bir golle iyi bitirdi. Uzun zamandır en etkili olduğu maçını oynadı.
Öyle söylendiği gibi Porto yedeklerle filan da çıkmadı, etkili bütün silahlarını kullandı.
İyi takım, iyi top oynuyorlar ama dün, İnönü'deki skor ve İnönü'deki Beşiktaş akıllarındaydı ama sezon başındaki Beşiktaş'ı buldular karşılarında.

Guti ve Aurelio şart
Kora kor
oynayan, sadece ayağa değil öne doğru oynayan, kazanmaya gelmiş Beşiktaş.
En az İnönü'deki kadar da net pozisyonlar buldu. İbrahim Üzülmez, önünde tehlikeli iki rakip olduğu için ikinci yarıda fazla çıkmadı. Hilbert ise uzatma anlarında dahi çıktı. Aurelio, Guti ve Ernst'in birlikte oynaması rakiplerin temposunu yükseltmesine müsade etmiyor.
İkisi de çok tecrübeli. Zaten aradaki çöküşte Beşiktaş sadece Quaresma'dan dolayı değil daha çok Mehmet Aurelio ve Guti'nin yokluğunu aradı.
Oyunu tutma adına bu üçlü çok önemli.
Bence Porto'nun da Beşiktaş'ın da bu kupada yolu açık.
Beşiktaş adına tek şart, Guti ve Mehmet Aurelio'nun sürekliliğinin sağlanması.
Hadi Porto'ya da karışalım. Falcao ve Hulk için de bu geçerli.
Tempolu, bol pozisyonlu iyi maç oldu.
Tabii ki hakemler hariç.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN