Web Sürümüne Geç

Sonuna kadar!

Pazartesi 23.11.2010

"Hocamızın bazı çıkışları sert olabilir ama 'Dere geçerken at değiştirilmez' derler, onunla yola devam edeceğiz"

Son haftalarda aldığı kötü sonuçlar nedeniyle eleştiri oklarının hedefi haline gelen teknik direktör Schuster'e, futbol komitesi başkanı Serdal Adalı sahip çıktı. FOTOMAÇ'a özel açıklamalar yapan başarılı yönetici, Alman çalıştırıcının bazı maçlardan sonra yaptığı konuşmaların sert olduğunu kabul ettiklerini belirterek "Ancak 'Dere geçerken at değiştirilmez' sözünü unutmamak gerekir. Schuster'in söylediklerini önyargısız analiz ettiğinizde, yabana atılmayacak şeyler olduğunu görebiliriz" dedi.

DEVRE ARASI OPERASYON VAR
Alman hocanın adaletine ve bilgisine inandıklarını vurgulayan Adalı şöyle devam etti: "Herkes şunu bilsin, sonuna kadar Schuster'le devam edeceğiz. Çok sakatlık oldu, çok sıkıntı yaşandı. Hocamıza inanıyoruz ve sonuna kadar yanındayız. 34 hafta Schuster'le tamamlanacak." Adalı, devre arasında bazı tasarrufları da olacağını belirterek, "Gidenler ve gelenler olacak.
Planlama yapıyoruz" diye konuştu.

UEFA'DA GRUPTAN ÇIKARIZ
Serdal Adalı, UEFA'da 1 puan almaları durumunda gruptan çıkacaklarını belirterek, "Ligde de karamsar değilim. Bu yarış sonuna kadar sürer, daha çok puan kayıpları olur. Ligde ilk yarıyı 3 ya da 4. sırada tamamlarız. İkinci yarı bu açığı rahat kapatırız. Şampiyonlukta sonuna kadar varız. Üç cephede de hâlâ yolumuza devam ediyoruz. 'Schuster'i gönderin' diyenler iyi hesap kitap yapmıyorlar" ifadesini kullandı.

DİNİ İNANÇLARA SAYGILIYIMDIR
Teknik direktör Schuster, bir gazetede yayınlanan, Fatih Tekke'yi camiye gittiği için Konyaspor maçının kadrosuna almadığı haberini yalanladı. Alman hoca, "Oyuncularımın dini hassasiyetlerine uygar bir insan olarak saygı duyuyorum. Bu haber, yazan kişinin kendi kurgusundan ibarettir. Ayrıca kamp yapmadığımız için maç kadrosunu da maç sabahı açıklıyorum. Sadece bu açılardan bile haber dayanaksızdır" ifadesini kullandı.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN