Web Sürümüne Geç

Bobo'dan kötü haber

Pazar 28.11.2010 17:54

Beşiktaş'ın Brezilyalı forveti Bobo'nun sağlık durumuyla ilgili açıklama yapıldı...

Beşiktaş Sağlık Kurulu Başkanı Mete Düren'in ağzından yapılan ve Beşiktaş'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Oyuncumuz Rogerio Da Silva Bobo'nun yaklaşık 1 yıldır süren ve aralıklarla kalçasında ağrı hissetmesine sebep olan tıp dilinde Piriformis sendromu denen bir rahatsızlığı mevcut idi. Bu sendrom, kalçada yer alan piriformis kasının bu kasın altından geçen siyatik sinirine baskı yapması sonucunda oluşur. Fizik tedavi programları ve iğne tedavileriyle belirli bir ölçüde ancak geçici rahatlamalar sağlanmış olmakla birlikte kalıcı bir tedavi için oyuncumuz geçtiğimiz hafta Almanya'da Bayern Münih takımı doktoru Dr. Müller Wohlfahrt tarafından muayene edilmiş ancak uygulanan fizik tedaviden istediğimiz sonuç alınamamıştır.

Dün akşam İstanbul'a gelen oyuncumuz ile bugün futbol komitemiz ve sağlık kurulumuz bir toplantı yapmış, bu hastalığın kalıcı tedavisi için tedavi alternatiflerinden biri olan cerrahi tedavi (bu adalenin kesilmesi) çok uzun bir iyileşme sürecine (6 ay) sebep olacağından kendisine önerilmemiş, buna karşılık bu hastalığın güncel tedavisinde uygulanan ve adalede gevşemeye yol açan botoks enjeksiyonu tedavisine karar verilmiştir.

Oyuncumuz Bobo'nun arzusu ve futbol komitemizin de onayıyla bu tedavinin yurdumuzdan daha sık uygulandığı Brezilya Milli Takımı sağlık merkezinde bu tedavinin yapılmasına karar verilmiştir. Tercümanı ile yarın Brezilya'ya hareket edecek olan Bobo'nun tedavi aşamaları tarafımızdan sıkı bir şekilde takip edilecek ve oyuncumuzun en kısa sürede takımına geri dönmesi için her türlü çaba gösterilecektir."
Etiketler Beşiktaş, Bobo
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN