Raul'ü çok isterim

Salı 30.11.2010

İspanyol yıldız, Schalke'de görev yapan eski takım arkadaşı Raul'un siyah-beyazlı formayı giymesinden mutluluk duyacağını söyledi

Beşiktaş'ın İspanyol futbolcusu Guti Hernandez, dün Ümraniye'de yaptığı basın toplantısında birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Guti, Almanya'nın Schalke takımına transfer olan eski takım arkadaşı Raul için, "Onu çok özlüyorum. Uzun yıllar beraber oynadık. İkimiz de farklı ülkelerdeyiz. Kendisine karşı büyük özlem duyuyorum. Almanya'da mutlu olduğunu biliyorum. Ama ben yakın arkadaşı olarak onun burada, Beşiktaş'ta oynamasını çok isterim. Tekrar böyle bir şans olursa, bu beni mutlu eder'' yorumunu yaptı.

Sakatlıklar düzeni bozdu
G.Saray derbisinde aldıkları galibiyetin önemli olduğunu söyleyen İspanyol futbolcu, "Derbi öncesinde fark 12 puana yükselmişti. İyi bir maç çıkardık ve puan farkını yeniden 9'a indirdik" dedi. Ligde bulundukları konumdan memnun olmadıklarını ifade eden Guti, "Bizden zayıf rakiplere karşı puan kaybettik. Ayrıca evimizde de çok puan kaybı yaşadık. Sakatlıklar da düzenimizi bozdu. Ancak yavaş yavaş toparlıyoruz" diye konuştu.

Mantalite değişmeli
Schuster'in Türkiye'de 1960'ların futbolunu oynadığını söylediğinin hatırlatılması üzerine Guti, "Türkiye ligi, önemli bir lig. Ancak ufaktan da olsa mantalitenin değişmesi ve biraz daha futbol oynamaya yönelik olması gerekiyor" yorumunu yaptı. Türkiye'de kendisini küçük bir çocuk gibi hissettiğini ifade eden İspanyol yıldız, "Herkes benimle ilgileniyor ve burada olmaktan mutluluk duyuyorum" dedi.

Zafer yolunu Guti gösterdi
İspanyol Marca gazetesi, Beşiktaş'ın G.Saray'ı 2-1 yenmesiyle ilgili olarak, "Guti Beşiktaş'a zafer için yol gösterdi" başlığını kullandı. Gazete, "Guti attığı golle, Beşiktaş ve Schsuter'i lige geri döndürdü" diye yazdı. AS gazetesi ise "Guti Beşiktaş'ı kanalize etti" başlığını kullanırken, "Guti, hemen hemen tüm oyun için hüküm sürdü" yorumunu yaptı.

Noelia'nın "N"si
Siyah -beyazlıların İspanyol yıldızı, G.Saray derbisinde attığı golden sergilediği gol sevincinin de açıklamasını yaptı. Guti, "Yaptığın işaret ne anlama geliyor?" sorusuna "Bu, işaret dilinde 'N' demek. Bu da benim kız arkadaşım Noelia'nın baş harfi. Onunla birlikte olmaktan mutlu olduğum için böyle bir hareketi yaptım" yanıtını verdi.

Mesut Özil farklı
Guti, Real Madrid'de forma giyen Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'e de övgüler yağdırdı. Mesut'un çok iyi bir futbolcu olduğunu belirten Guti, "Dünya Kupası'nda çok iyi maçlar çıkardı.
Real için iyi bir transfer. Takıma katkısı da büyük. Bu başarısını istikrarlı bir şekilde devam ettirmesini ve tüm kupaları kazanmasını diliyorum" dedi.

Bana çamur attılar!
İspanyol yıldız, bazı gazetelerde kendisine çamur atıldığını söyledi. Guti, "İspanya'da benim 10 ile 17 yaşlarındaki küçük kızlarla cinsel ilişki kurmakla suçlandığım yazılmadı ama burada yazıldı. Böyle bir şey olsa şimdi hapiste olurdum, mahkemede olurdum. Her şeyden önce ben iki çocuk babası bir insanım" diye konuştuDİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA