2.yumruk savaşı

Salı 15.02.2011

Ankaragücü maçının devre arasında bu olay meydana gelirken, yönetim Üzülmez'in sözleşmesini feshetti

Kimse bana küfür edemez
Beşiktaş tarihi öneme sahip Kiev maçı öncesi karıştı. Ankaragücü maçının devre arasında takımın kaptanı İbrahim Üzülmez, birinci dakikadaki golden sonra kendisine küfrettiği gerekçesiyle İbrahim Toraman'a saldırdı. Schuster ve yönetim de soyunma odasında Toraman'a iki kez yumruk atan Üzülmez'i kadro dışı bıraktı. Olay şöyle gelişti: Takım 1-0 geride devre arasında soyunma odasına girdi. O arada Üzülmez, herkesin içinde ortaya "36 yaşında adamım, kimse bana küfür edemez" diye bağırdı ve ayakkabı bağlarıyla uğraşan İbrahim Toraman'a saldırarak iki yumruk attı.

Schuster: Üzülmez'i gönderin
Araya giren futbolcular iki oyuncuyu zor sakinleştirdi. Üzülmez "Golden sonra benim hatam oldu. Kollarını açıp bana orada küfür etti. O yüzden vurdum" dedi. Kavga sırasında karşılık vermeyen Toraman ise "Ben kollarımı açtım ama küfretmedim" diyerek kendini savundu. Takım bu şekilde maça çıktı. Serdal Adalı dün Schuster ile olayı görüştü. Schuster'in "Küfür de olsa İbrahim Üzülmez saldırmamalıydı. Benimle de tartıştı. Gönderin" dedi. Diğer oyunculara da "Küfür duymadık" demesinden sonra başkan da onayladı ve Üzülmez gönderildi.

3 yıl önce yine kavga etmişlerdi
İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman teknik direktörlüğünü Ertuğrul Sağlam'ın yaptığı, Sinan Engin'in menajer olduğu dönemde yurt dışı kampında daha şiddetli bir kavga yaşamışlardı. Kavganın sebebi Üzülmez'in "Terlikle yemeğe gelme, hocanın bu konuda kararı var" demesiyle başlayan tartışma yumruk yumruğa, saç saça kavgaya dönüşmüştü. SİNAN Engin barıştırmaya çalışırken ikinci bir kavga çıkmış ve iki oyuncu da kadro dışı bırakılmıştı. Bir süre sonra iki oyuncu da affetmişti. Ancak iki oyuncu arasındaki gerginliğin bitmediği biliniyordu. Ve süreç 11 yıldır Beşiktaş'a hizmet eden Üzülmez'in aleyhine sonuçlandı. Fiziki saldırıda tek taraf olduğu ve iki yumruk attığı için böyle bir karar alındı.


BİZE ULAŞIN