Demirören Ronaldo'ya imza attırdı

Cumartesi 02.04.2011

Sezon başında dünya yıldızları Guti ve Quaresma'yı transfer eden Yıldırım Demirören şimdi de "yaşayan efsane" Cristiano Ronaldo'ya Beşiktaş forması giydirmek için harekete geçti.

Hafta içinde Portekiz'e giden Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in otel ve turizm kompleksi yatırımı için Christiano Ronaldo ile ortaklık anlaşması yaptığı ortaya çıktı. İkili, Ronaldo'nun doğduğu yere yakın olan Portekiz'in Porto Santo adasındaki özel arazisinde dev bir yatırım yapacak. 50 milyon euro'luk yatırım dört ortaktan oluşuyor. Ortaklardan biri, arazinin sahibi Cristiano Ronaldo, diğeri ise Yıldırım Demirören olacak.

Perşembe günü gerçekleşen buluşmada Ronaldo'nun özellikle Demirören'le çok samimi olduğu öğrenildi. Demirören ile Ronaldo arasındaki konuşma sadece otel yatırımıyla sınırlı kalmadı. Beşiktaş başkanının, astronomik bir rakamı gözden çıkararak Portekizli yıldıza transfer teklifinde bulunduğu da belirtildi. Yıldırım Demirören'in "Seni Beşiktaş'ta görmek istiyorum. Önce bu iş için sonra da transfer için imza atalım" sözlerine Ronaldo'nun "Şu an değil ama bir gün Beşiktaş'a gelebilirim. Ayrıca Simao ve Quaresma İstanbul'u çok övüyor. İlk fırsatta gezmeye geleceğim" karşılığını verdiği kaydedildi.

Geçtiğimiz aylarda yapılan tüzük kongresinin iptaline ilişkin Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davanın kabul edilmesi halinde seçim sürecinin en az 6 ay daha ertelenebileceği belirtildi. Bunun için yönetimden birisinin mahkemeye başvurarak 'Tehir-i icra' kararı aldırmasının yeterli olacağı öğrenildi.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN