"Beşiktaş Bobo'yu yaraladı"

Salı 05.04.2011 17:09

Sezon başında Beşiktaş'tan, Eskişehirspor'a transfer olan Rodrigo Tello, eski takımı Sporting Lizbon için Abola'ya Bobo'yu değerlendirdi. 3 sezon boyunca Beşiktaş'ta bir çok asist yaptığı Bobo ile ilgili olarak Şilili futbolcu, "Bobo çok iyi. Yavaş yavaş da olsa yorumculardan ve halktan saygı kazanmayı başardı. Ona özellikle saygı duyulur. O derbilerde veya Avrupa maçlarında attığı gollerle yeteneklerini her zaman kanıtlamış bir oyuncu" dedi.

7,5 milyon euro'luk maliyeti ile Sporting Lizbon tarihinin en pahalı oyuncusu olan Tello, "Ben Beşiktaş'ta en az üç yıl onu sırtımda taşımadım, (gülerek) gollerine asist yaptım. O çok güçlü bir oyuncu" dedi.

"Onun Beşiktaş'la sözleşmesi bitiyor. Sporting peşini bırakmamalı. Eğer Sporting onu alırsa çok büyük bir iş yapar" diyen Tello, "Onun içi biraz yaralı! Sürekli değişiyor ve ekibinin düzensizliği canını sıkıyor. Parasında da istediği verilmiyor. Şimdi bazen Hugo Almeida veya Marcio Nobre ile oynuyor. Yedek olması kalitesiz olduğunu göstermez" dedi.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN