Oldu da bitti

Perşembe 07.04.2011

Avrupa'ya çıkmak için kupayı hedefleyen Beşiktaş, G.Antep'i yarı final ilk maçında 3-0 yendi. Simao (2) ve Almeida Kartal'ı uçurdu

LİGDE aradığını bulamayan, "Avrupa'ya kestirmeden çıkmak için" Ziraat Türkiye Kupası'nı hedefleyen Beşiktaş, yarı final ilk maçında G.Antep'i 3-0 yendi. Güçlü rakibi önünde ilk yarı zorlanan Beşiktaş ikinci yarıda Simao (2) ve Almeida'nın golleriyle 20 Nisan'daki rövanş için büyük avantaj yakaladı. Tayfur Havutçu yönetiminde üçüncü resmi maçına çıkan Beşiktaş özellikle ikinci yarıda rakibini bunalttı. Rüştü'nün kritik kurtarışlarla devleştiği mücadele seyircisiz oynandı.

G.Antep'i ilk kez devirdi
G.ANTEP'i son iki sezonda yenemeyen Beşiktaş böylece rakibine ilk kez diz çöktürdü. Sezonun ilk yarısında cezası nedeniyle G.Antep ile Antalya'da karşılaşan Beşiktaş bu mücadeleden 1-1'lik sonuç ile ayrılmıştı. Son iki sezondaki 3 maçta Beşiktaş 2 beraberlik aldı, bir maçta da yenildi. Sakat ve cezalı oyuncular nedeniyle ideal kadrosunu oluşturamayan Tayfur Havutçu, camianın beklentilerini karşıladı, Türkiye Kupası'nda yarı final kapısını ardına kadar açtı.
Etiketler Simao, Almeida, Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN