"Beşiktaş Forlan'la anlaştı"

Perşembe 21.04.2011 13:56

Atletico Madrid Başkanı Enrique Cerezo, Radyospor’a Forlan kesin olarak bir yıl daha takımımızda kalacak açıklamasını yaptı; fakat Beşiktaş’ın eski futbol şube sorumlusu Celalettin Kolot, “Beşiktaş, Forlan’la bir buçuk ay önce prensipte anlaşmaya vardı” dedi.

YILLIK 5 BUÇUK MİLYON UERO KARŞILIĞI, 3 YILLIK KONTRAT İÇİN PRENSİPTE ANLAŞTILAR
Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Kolot, "Beşiktaş, bir buçuk ay önce, Forlan ve menajerleriyle görüştü. Yıllık 5 buçuk milyon Euroya, 3 yıllık kontrat yapmak için prensipte anlaşmaya vardı. Tabii ki Forlan'ı Schuster istiyordu. Schuster gittiği için yönetim ya da başkan Forlan'la yapılan bu anlaşmayı yürürlüğe sokacak mı, bunu bilemiyorum. Beşiktaş, Forlan'ın isteğini kabul etmiş" diye konuştu.

33 YAŞINDA OLAN FORLAN'IN BU KOŞULLARLA GELMESİNİ DOĞRU BULMUYORUM
Celalettin Kolot, Forlan'ın böylesine şartlarla transfer edilmesini doğru bulmadığını belirterek, "Ben 33 yaşındaki Forlan'ın yıllık 5 buçuk milyon Euro para karşılığı 3 yıllık anlaşmayla Beşiktaş'a gelmesini doğru bulmuyorum. Ben olsam altyapıyı güçlendiririm. Forlan'a bir senede vereceğimiz paranın 3'te 1 ile Fulya'yı düzeltebilir, oradan yeni Forlan'lar çıkartırız. Necip gibi oyuncuların sayısı artmalı. Bu Beşiktaş için çok daha faydalı" şeklinde konuştu.

YENİ TEKNİK DİREKTÖR JORGE MENDES'İN İSTEDİĞİ KİŞİ OLACAKTIR
Tayfur Havutçu'yla ilgili bir değerlendirme yapan Kolot, "Başkan, 'Tayfur Havutçu'nun arkasındayım' dediği sürece, Tayfur orada olmayacaktır. Herksen emin olsun, oraya menajer Jorge Mendes'in istediği bir teknik direktör gelecektir.Tayfur Havutçu göreve başladığı zaman kendisini aradım, tebrik ettim ve 'dikkatli ol, o çete istediği zaman oynar, istediği zaman oynamaz' dedim. Q7 çetesinin elinde Beşiktaş oyuncak gibi oldu. Gösteri takımı gibi oldu. Kupa bile gelse bu beni tatmin etmez. Biz çok daha kötü bir takımla, ben görevdeyken lig ikincisi olup kupayı almıştık. Bu bile bizi tatmin etmezken, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin olmadığı yarı ve finalde kupayı almak hiçbir tatmin sağlamaz. Avrupa'da zor diyebileceğimiz bir takım Dinamo Kiev çıktı, o da bizi perişan etti.Başkan geldiğinden bu yana 300 milyon dolar para harcadı. Tek bir şampiyonluğumuz var" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN