Diego Forlan çoktan bitti

Cuma 22.04.2011

Eski yönetici Celal Kolot: Beşiktaş, 1.5 ay önce Forlan'la 5.5 milyon euro'dan üç yıllık anlaştı

BEŞİKTAŞ'ın, Atletico Madrid'de forma giyen yıldız futbolcu Diego Forlan'ı bitirdiği iddia edildi. Radyospor'da Özgür Sancar'a açıklamalarda bulunan Beşiktaş eski futbol şube sorumlusu Celal Kolot, siyah-beyazlıların, Uruguaylı yıldızla bir buçuk ay önce prensip anlaşmasına vardığını söyledi. Kolot, "Beşiktaş bir buçuk ay önce Forlan ve menajerleriyle görüştü. Yıllık 5.5 milyon euro'ya, 3 yıllık kontrat yapmak için prensipte anlaşmaya vardı" ifadelerini kullanarak transferin bittiğini belirtti.

'Bu kadar para verilmemeli'
KOLOT, Forlan'ı Schuster'in istediğini ifade ederek, "Schuster gittiği için yönetim ya da başkan, Forlan'la yapılan bu anlaşmayı yürürlüğe sokacak mı bilemiyorum. Beşiktaş, Forlan'ın isteğini kabul etmiş" diye konuştu. Kolot ayrıca Forlan'ın böylesine şartlarla transfer edilmesini doğru bulmadığını belirterek, "33 yaşındaki bir oyuncunun yıllık 5.5 milyon euro'dan Beşiktaş'a gelmesini doğru bulmuyorum. Forlan'a bir senede vereceğimiz paranın 3'te 1 ile Fulya'yı düzeltebilir, yeni Forlan'lar çıkartırız" dedi.

Jorge Mendes ne derse o olur!
CELAL Kolot, teknik direktör Tayfur Havutçu ve yeni hoca ile ilgili şunları söyledi: "Başkan, 'Tayfur Havutçu'nun arkasındayım' dediği sürece, Tayfur orada olmayacaktır. Herkes emin olsun, menajer Jorge Mendes'in istediği bir teknik direktör gelecek. Q7 çetesinin elinde Beşiktaş oyuncak gibi oldu. Kupa bile gelse bu beni tatmin etmez" dedi.


Etiketler Celal Kolot, Forlan
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN