Nihat Kahveci'ye kınama

Salı 26.04.2011 00:00

Türkiye Spor Yazarları Derneği, Beşiktaşlı Nihat Kahveci'nin gazetimizin yazarlarında Turgay Demir'e saldırmasını yazılı bir açıklamayla kınadı...

Beşiktaş'ın ve Milli Takımın değerli oyuncularından Nihat Kahveci'nin 25 Nisan 2011 Pazartesi akşamı oynanan Konyaspor maçı sonrasında spor yazarı arkadaşımız Turgay Demir'e saldırısını kınıyoruz.

Ülkemizi uzun yıllar yurtdışında da başarıyla temsil etmiş bir futbolcunun, yaptığı işin ayrılmaz parçalarından birinin de eleştiriye tahammül olduğunu öğrenmesini beklerdik. Ayrıca bugüne kadar spor basınında kendisine dönük övgülerin çok geniş biçimde yer almış olduğunu da unutmamış olmasını dilerdik.

Nihat Kahveci'nin çok önemli bir bedelle eski kulübüne dönüşü sonrasında beklenen verimi sağlayamadığı, onu çok sevenleri de üzen tartışılmaz nitelikte bir gerçektir. İlgili spor yazarının bununla ilgili eleştiri ve değerlendirmelerde bulunması da bir haktır, hatta görevdir.

Nihat Kahveci bunlarla ilgili yanıtlarını elbette ki sahada oynadığı futbolla vermelidir. Olmazsa yazılı ve sözlü açıklamalarla da kendini savunabilir.

DÜN GECEDEN ŞOK DETAYLAR, OLAY FOTOĞRAFLAR-TIKLAYIN

Ancak spor yazarı arkadaşımızın görevini sürdürmekte olduğu bir ortamda ve toplum içinde önce sözlü, ardından eylemli saldırıda bulunması asla kabul edilemez.

Karşısındaki kişi hem saygın bir spor gazetecisi hem de milli futbolcunun babası yaşındaki bir büyüğüdür. Nihat Kahveci'nin bütün bunları gözönünde bulundurarak Turgay Demir'den ve kamuoyundan özür dileyeceği inancındayız.

Saygılarımızla.


TSYD YÖNETİM KURULU

DÜN GECEDEN ŞOK DETAYLAR, OLAY FOTOĞRAFLAR-TIKLAYIN

Etiketler Nihat Kahveci
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN