Bileti kesildi

Çarşamba 27.04.2011

Konya'da saha içinde Quaresma'yla kapışan, maç sonunda da yazarımız Turgay Demir'e saldıran milli oyuncu gönderiliyor

BEŞİKTAŞ yönetiminin, tecrübeli futbolcusu Nihat Kahveci'yle sezon sonunda yollarını ayırma kararı aldığı öğrenildi. Sezon başından bu yana saha içindeki etkisiz performansı nedeniyle eleştiri toplayan Nihat'ın, Konya deplasmanında yaptıkları bardağı taşıran son damla oldu... Bugüne kadar başta spor kamuoyu olmak üzere sert eleştirilerine maruz kalan Nihat, hırsının kurbanı oldu. Yaşadığı sakatlığın da etkisiyle birçok maçta yedek kulübesinde oturan milli oyuncu, Konyaspor karşılaşmasında takım arkadaşı Ricardo Quaresma'yla kapıştı.

KİMSE YATIŞTIRAMADI
NİHAT, maç sonunda da bu gergin tavrını devam ettirdi. Yazarımız Turgay Demir'e önce hakaret eden, ardından üzerine yürüyerek yumruk sallayan ve son olarak da tehdit eden Nihat'ı, takım arkadaşları bile sakinleştiremedi. Yöneticilerin gözleri önünde yaşanan bu olayın ardından siyah-beyazlıların, Nihat'ın bu tavrına bir anlam veremedikleri ve "Bu formayı giyen bir oyuncu, böyle davranamaz" düşüncesiyle hareket ederek tecrübeli oyuncuyla yolları ayırma kararı aldıkları ifade edildi.

HERKESTEN ÖZÜR DİLEMELİ
TÜRKİYE Spor Yazarları Derneği (TSYD), Nihat Kahveci'nin Konyaspor maçından sonra yazarımız Turgay Demir'e yaptığı saldırıyı kınadı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Beşiktaş ve milli takımın değerli oyuncularından Nihat Kahveci'nin, spor yazarı arkadaşımız Turgay Demir'e saldırısını kınıyoruz. Nihat'ın spor yazarı arkadaşımızın görevini sürdürmekte olduğu bir ortamda ve toplum içinde önce sözlü, ardından eylemli saldırıda bulunması asla kabul edilemez. Karşısındaki kişi hem saygın bir spor gazetecisi, hem de milli futbolcunun babası yaşındaki bir büyüğüdür. Nihat Kahveci'nin, Turgay Demir'den ve kamuoyundan özür dileyeceği inancındayız." Bu arada akşam saatlerinde bir açıklama yapan Nihat, "Hassas olduğum konulardaki eleştiriler sabrımı taşırdı. Yine de böyle bir olayla gündeme gelmek istemezdim" diye konuştu.

KABADAYILAR GİBİ SALDIRDI
BEŞİKTAŞLI Nihat Kahveci'nin Konya maçı bitiminde yaptığı çirkin hareketler büyük tepki topladı.
Siyah-beyazlı camianın önde gelen isimleri, milli formayı giyen bir sporcunun bu şekilde davranmasının affedilemez bir durum olduğunu belirterek, "Nihat, Beşiktaş terbiyesinde yetişmiş bir sporcu. Böylesine hareketleri, üstelik üzerinde Beşiktaş forması varken yapması akıl alacak iş değil. Görüntüsü, bir sokak kabadayısından farksızdı. Yönetim gereğini yapmalı" ifadesini kullandılar.

Etiketler Nihat Kahveci
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN