Web Sürümüne Geç

"Türkiye'nin en iyi kadrosuna sahibiz"

Perşembe 01.09.2011 12:01

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, siyah-beyazlı futbol takımının haftalar ilerledikçe daha da güçleneceğine olan inancını dile getirerek, ''Türkiye'nin en iyi kadrosuna sahip olan takımımız, şüphesiz yarıştığı tüm kulvarlarda Beşiktaşımız'a yakışır neticeleri elde edecektir'' dedi.

Başkan Demirören, siyah-beyazlı kulübün aylık resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'nin Eylül sayısında camiaya umut dolu mesajlar verdi.

Demirören, dergideki yazısında şunları kaydetti:

''Özlediğimiz, hasret kaldığımız futbol dolu günlere hep beraber geri dönüyoruz. 2011-2012 sezonunun ilk mücadelesini UEFA Avrupa Ligi play-off turunda verdik. Yakamızı bırakmayan sakatlıklara rağmen rakibimiz Alania Vladikavkaz'ı geçerek, bir üst tura yükseldik. Sahamızda oynadığımız ilk karşılaşmada ortaya koyduğumuz, Beşiktaşımız'a yakışır futbolla farklı bir galibiyet elde ettik. Ardından Rusya'da oynadığımız ikinci maçta, ağır hava koşulları nedeniyle istediğimiz futbolu sahaya yansıtamadıysak da, bir üste tura adımızı yazdırmak hepimizi gururlandırdı. Bu güzel sonuca imza atan futbolcularımızı, teknik ekibimizi ve tüm çalışanlarımızı tebrik ederim.''

Elde ettikleri bu başarının, daha başlangıçta ne kadar doğru tercihler yaptıklarını gösterdiğini anlatan Demirören, ''Haftalar ilerledikçe takımımızın daha da güçleneceğine, taraftarlarımızın seyir zevki daha da yüksek maçlar izleyeceğine kuşkum yok. Türkiye'nin en iyi kadrosuna sahip olan takımımız, şüphesiz yarıştığı tüm kulvarlarda Beşiktaşımız'a yakışır neticeleri elde edecektir'' ifadelerini kullandı.

''CAMİANIN DESTEĞİ BİZİ BAŞARIYA TAŞIYACAK''
Fiyapı İnönü Stadı'nda oynadıkları bu sezonki ilk resmi maçta siyah-beyazlı taraftarların sahadaki futbolcuların yanı sıra, futbolda yürütülen şike iddialarına yönelik soruşturma nedeniyle Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan kulüp futbol komitesi başkanı ve asbaşkan Serdal Adalı, teknik direktör Tayfur Havutçu ve protokol müdürü Ahmet Ateş'e desteklerinin kendisini çok mutlu ettiğini belirten başkan Demirören, ''Her maçımızda tribünlerimizi, aynı coşku, aynı heyecan ve aynı birliktelik ile görmek istiyorum. Camiamızın desteğini sezon boyuncu sürdürmesi, bizi başarıya taşıyacak en önemli etken olacaktır'' şeklinde görüşlerini aktardı.

AMATÖR BRANŞLAR
Kulübün amatör branşları konusunda da görüşlerini açıklayan Demirören, şunları kaydetti:

''Bizim için amatör branşlarımız, Beşiktaş logosunu taşıyan bütün takımlarımız tartışmasız çok değerli ve önemlidir. Her zaman söyledim, yine söylüyorum, dönemimde branşlarda elde ettiğimiz tarihi kupalardan her zaman gurur duydum. Birçok branşta Beşiktaş tarihinin ilk kupalarını kazandık. Sporcularımız, müzemizi kupalarla, madalyalarla doldurdu. Son olarak, atletizm takımımızın sporcularından Fadime Suna, 26. Universiade Yaz Oyunları'nda Türkiye adına dünya şampiyonu oldu. Kendisini can-ı gönülden kutluyorum.

Dünya basketbolunun önemli isimlerinden Deron Williams'ı renklerimize bağlamanın ve kendisini erkek basketbol takımımız ile birlikte izleyecek olmanın heyecanını tıpkı sizler gibi şimdiden yaşadığımı da belirtmek istiyorum.''

''BEŞİKTAŞ'A HİZMET, HAYATIMIN EN BÜYÜK ANLAMI''
Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, dergideki yazısının son bölümünde şu ifadeleri kullandı:

''Yönetici arkadaşlarım ile beraber, Beşiktaş bayrağını daha yükseğe taşımak için gece gündüz emek veriyoruz. Beşiktaş'ın içinden gelen bir başkan olarak, Beşiktaş'a kazandırdığımız tesisler, kupalar, madalyalar, hayata geçirdiğimiz tüm projeler, kısacası her şey beni sonsuz mutlu ediyor. Beşiktaş'a hizmet etmek benim hayatımdaki en önemli unsur, hayatımın en büyük anlamı.

Siz taraftarlarımızdan, tıpkı takımlarımıza olan büyük desteğiniz gibi, korsan ürünlerle karşı yürüttüğümüz mücadelede de aynı hassasiyeti göstermenizi istiyorum. Korsan ürünlere 'Hayır' deyip, lisanslı ürünlerimizden satın alarak, gerçek taraftar kimliğinizi yine ortaya koyacağınıza inanıyor, kulübüne desteğini maddi-manevi her şekilde gösteren, Türkiye'nin en büyük taraftarlarına teşekkürlerimi sunuyorum.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN