Beşiktaş gençleşti

Pazartesi 05.09.2011

Tutuklu olmasına rağmen takımı ile yakından ilgilenen teknik direktör Havutçu, transferde gençleri tercih etti

'İçeri' den hamleler
GÖREVE geldiğinde Bernd Schuster'in oluşturduğu 29 yaş ortalamasına sahip takımı gençleştirmeyi hedefleyen teknik direktör Tayfur Havutçu, tutuklu olmasına rağmen bunu başardı. Şike soruşturması kapsamında tutuklanan Havutçu, 'içeri'den yaptığı hamlelerle takımı 4 yaş gençleştirdi. Transferde gençleri tercih eden Havutçu, yaş ortalamasını 25'e kadar düşürdü.

Nefes aldıracak
KADROSUNU Sidnei (22), Tanju (22), Veli (23), Burak (21), Alves (20), Mustafa Pektemek (23) gibi genç oyuncularla takviye eden Kartal, Egemen (29) ve Edu (30-kiralık) dışında tecrübeli oyuncu almadı. Havutçu'nun Metris Cezaevi'nden yaptığı gençlik aşısı yönetimi ekonomik olarak zorlamadığı gibi siyahbeyazlı kulübe uzun yıllar nefes aldıracağı belirtiliyor.

Koch söylemişti
TEKNİK direktör Tayfur Havutçu'nun tutuklandığı dönemde açıklama yapan antrenör Roland Koch, Havutçu ile bir plan yaptıklarını ve bu plana sadık kalınacağını söylemişti. Siyahbeyazlı kulübün izlediği transfer politikası da Koch'un sözlerini doğruladı.

Yaşlılar gönderildi
BİR trafaftan kadroyu gençlerle takviye eden Kartal, diğer yandan da 'verimsiz' yaşlı oyuncuları ile yollarını ayırdı. 26 yaşındaki Bobo dışında Beşiktaş ile yolları ayrılan Hakan (29), Erhan (29), Nobre (31), Ferrari (32), Nihat'ın (32) yaş ortalaması 30'un üzerindeydi.


Etiketler Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN