45 milyon €

Çarşamba 07.09.2011

10 futbolcu, 1 teknik adam transfer eden, 2 oyuncunun bonservisini alan siyah-beyazlıların kasasından 4 yılda 100 milyon lira çıkacak

Beşiktaş, transferlerle piyasayı yine altüst etti.. Yeni sezonda 10 futbolcuyu renklerine bağlayan, takımın başına yeni bir teknik direktör getiren, kiralık oynayan iki futbolcusunun da bonservislerini alan Beşiktaş, yaptığı bu transferlere 4 yıl için maç başı ücretleri hariç, bonservis bedelleriyle birlikte 45 milyon 493 bin avro ödeyecek. Takımın başına Carvalhal'i getiren siyah-beyazlılar, geçen sezon kiralık oynayan Fernandes ve Ersan'ın da bonservislerini aldı.

Fernandes pahalıya patladı
Siyah-beyazlılarda yeni transferler içinde en yüksek maliyete ulaşan futbolcu 3 yıllık sözleşme imzalayan Manuel Fernandes oldu. Geçen sezon kiralık oynayan Portekizli oyuncunun bonservisi Valencia'dan 2 milyon euro'ya alındı. Fernandes'in 3 yıllık maliyeti 8 milyon 300 bin euro olacak. Mustafa Pektemek, 7.8 milyon euro, Ersan ise 6 milyon 800 bin euro ile ilk 3 sırada yer aldı.

Rekor Mustafa Pektemek'te
Beşiktaş, takıma kattığı futbolcular için de kiralık bedeller de dahil toplam 15 milyon 500 bin euro ödeyecek. Bonservisi en yüksek futbolcu G.Birliği'nden 4 milyon euro'ya alınan Mustafa Pektemek oldu. Bonservisinin yarısına 3 milyon 100 bin euro verilen genç Alves ikinci, Ersan ve Fernandes de 2'şer milyon bonservis bedelleriyle bu futbolcuları izledi. Vekaleten takımın başına getirilen Carlos Carvalhal ise toplam 500 bin euro alacak.

Etiketler Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN