Web Sürümüne Geç

  Maccabi maçı İnönü'de!

  Cuma 09.09.2011
  Tarafsız sahada oynanmayacak
  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, perşembe günü yapılacak Beşiktaş-Maccabi Tel Aviv maçının öngörülen yer ve tarihte oynanacağını söyledi. Kılıç, maçın tarafsız sahada oynanmasının seslendirildiğini belirterek, "Bu konuda en küçük haklı talep söz konusu değildir. Maç, öngörülen yer ve tarihte icra edilecektir" dedi.

  Tek söz sahibi UEFA ve FIFA
  Bakan Kılıç şöyle devam etti: "İsrail ekibi, Beşiktaş ile en rahat şekilde maçını oynayacak ve geri dönecektir. Özel güvenlik istemeleri söz konusu değildir. Bu talep hoş karşılanmaz. Maçın 15 Eylül tarihinde oynanması, bu tarihte de Filistin Devleti'nin kurulmuş olması tamamen tesadüftür. Söz sahibi sadece UEFA ve FIFA'dır."

  Beşiktaş taraftarları hassastır
  Taraftarlara da çağrıda bulanan Bakan Kılıç, "Taraftarlar hassasiyeti bilmektedir. Beşiktaş taraftarı da bu konuda hassastır" yorumunu yaptı. Kılıç, "İsrail'e girişte bize uygulanacaklar ne ise biz de aynı şekilde kendilerini karşılayacağız. İsrail takımı gelecek, güvenli bir şekilde maçını yapacak ve ülkesine dönecek" diye konuştu.

  Talimat verilmez
  Bakan Suat Kılıç, yeni çıkan kanunda değişikliğin gündemlerinde olmadığını söyledi. Kılıç, "Hükümetin gündeminde kanunla ilgili bir değişiklik yok. İlerleyen günlerde neler olur bilemem. Türkiye Futbol Federasyonu'na kimse talimat veremez. Çünkü bu kurum özerk bir kurumdur" dedi.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN