Web Sürümüne Geç

O artık Kartal

Cuma 09.09.2011

New Jersey Nets'in yıldızı Williams, "Umarım geniş ailemle beraber iyi vakit geçiririm. Lokavt olduğu için geldim, geri döneceğim" dedi

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı'nın kadrosuna kattığı New Jersey Nets'in yıldızı Deron Williams, dün İstanbul'a geldi. Ailesi ile birlikte İstanbul Atatürk Havalimanı'na inen ABD'li oyuncu Williams'ı, Beşiktaşlı yetkililer karşıladı. Yıldız oyuncu, yaptığı kısa açıklamada, İstanbul ve Beşiktaş'ta olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, "İstanbul'a ilk defa geliyorum. Türk basketbolu hakkında biraz bilgim var. Umarım geniş ailemle beraber, iyi vakit geçiririm" dedi.

27 yaşında, 1.91 boyunda
NBA'de oynayan milli oyuncumuz Mehmet Okur'u 6 yıldan beri tanıdığını ve onun kendisine Türkiye, İstanbul, Beşiktaş ve Türk basketbolu hakkında çeşitli bilgiler verdiğini belirten Williams, "NBA'de lokavt olduğu için geldim, sonra yine geri döneceğim" diye konuştu. 27 yaşında ve 1.91 metre boyundaki Williams, NBA kariyerine 2005 yılında Utah Jazz'da başladı. Daha sonra New Jersey Nets'e transfer olan Williams, NBA'de süren lokavt nedeniyle Beşiktaş ile anlaşmaya vardı.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN