Yedi bela Quaresma

Salı 13.09.2011

Eskişehir maçında kendisini uyaran teknik direktör Carvalhal'e "sus" işareti yapan Quaresma'nın, Simao ile tartışması sabırları taşırdı

Gerginlik yaratıyor
BEŞİKTAŞ'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma'nın son dönemdeki disiplinsiz tavırları camiadan tepki topladı. Geçen sezonun özellikle ikinci yarısında eski kötü alışkanlıklarından vazgeçince tribünlerin gönlüne taht kuran Q7, takım içinde ciddi bir sorun olmaya başladı. Önce kaptanlık tartışmasıyla ortalığı kasıp kavuran Portekizli yıldız, son Eskişehir maçında gerginlik yaratarak dikkat çekti. Maç içinde kendisine pas atmadığı gerekçesiyle Simao ile tartışan ve vatandaşını sert şekilde uyaran Portekizli yıldız bununla da yetinmedi.

Hocasını 'sus'turdu
TAKIM arkadaşı ve vatandaşı Simao Sabrosa'nun, kendisini teknik direktör Carlos Carvalhal'e şikayet etmesi üzerine kenardan uyarı alan Quaresma, hocanın uyarısını kulak arkası edip "Sen sus!" işareti yaptı. Portekizli hocanın, sezonun ilk karşılaşması olan Eskişehirspor maçında Q7'nin bu tavrı üzerine büyük bir şaşkınlık yaşadığı öğrenildi. Guti, Fernandes gibi oyuncuların düzensiz gece hayatları ve uyarıları dikkate almayan tavırlarından sonra Q7'nin son dönemde yaptıkları Carvalhal'i çok zor durumda bıraktı.

ahaber'de konuşuldu
KONUNUN başkana kadar götürüldüğü ifade edilirken, Yıldırım Demirören'in de testi kırılmadan çözüm bulmanın yollarını aradığı öğrenildi. ahaber'de önceki akşam yayınlanan Fatih Kuşçu'nun hazırlayıp-yönettiği 'Artı Futbol' programında, yazarımız Turgay Demir'in gündeme getirdiği Quaresma problemi, şu anda Beşiktaş gündeminin ilk maddesi haline geldi. Perşembe günü İnönü'de oynanacak Maccabi Tel Aviv maçı sonrası, Quaresma başta olmak üzere Portekizli oyuncuların ciddi şekilde uyarılması bekleniyor.

Kaptanlık sorununa Demirören el koydu
BEŞİKTAŞ'ta Quaresma ile Guti arasındaki kaptanlık kavgasında, başkan Yıldırım Demirören topa girmeye karar verdi. Başkanın Maccabi maçından önce Q7 ve Guti ile bir basın toplantısı yaparak böyle bir kavganın olmadığını açıklaması, iki oyuncunun da bu toplantıda birlik mesajı vermesi bekleniyor. Ancak Başkan Demirören, 'eleştirisel' sorulara yanıt vermemek için, toplantıyı yapıp-yapmamakta kararsız.

Etiketler Quaresma
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN